Dodana: 19 lipiec 2022 14:02

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2022 14:02

Darmowe warsztaty z doskonalenia techniki jazdy dla seniorów

Starsi kierowcy będą mogli podnieść swoje umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i pewności prowadzenia samochodu. Do wzięcia udziału w warsztatach zachęca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD). Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca.

Budynek WORDu.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani wykładowcy z WORD oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W ramach zajęć teoretycznych uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki zagrożenia mogą wystąpić podczas ruchu drogowego i jak poradzić sobie w trudnych, stresujących sytuacjach. Zostaną również poruszone kwestie aktualnych przepisów drogowych i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W czasie zajęć praktycznych instruktorzy przedstawią prawidłowe przygotowanie kierowcy i pojazdu do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Później każdy uczestnik będzie mógł usiąść za kierownicą i pod okiem instruktora doskonalenia techniki jazdy przećwiczyć m.in. wychodzenie z poślizgu, hamowanie z ominięciem przeszkody oraz praktyczne zasady ekojazdy w mieście.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca 2022 r. – mailowo: p.tokarewicz@word.bialystok.pl lub osobiście w WORD Białystok. Warto się pospieszyć – liczba miejsc ograniczona! Początek warsztatów planowany jest na przełom sierpnia i września.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie ważnego prawa jazdy kategorii B oraz wiek 50+.

W załączeniu na dole strony znajduje się Regulamin oraz Karta zgłoszeń.


źródło: WORD Białystok
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook