Dodana: 28 lipiec 2022 14:51

Zmodyfikowana: 28 lipiec 2022 14:56

Dodatkowe połączenia kolejowe Polregio na festiwal „Siabrouskaja Biasieda”

Od 29 lipca zostaje wznowione połączenie kolejowe na trasie Białystok–Waliły. Polregio ułatwi też dojazd dla uczestników XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu „Siabrouskaja Biasieda”, który odbędzie się w sobotę, 30 lipca, nad zalewem w Zarzeczanach.

Pociąg polregio.

Oprócz dwóch stałych pociągów odjeżdżających z Białegostoku w weekendy o godz. 9:00 i 15:30, Polregio uruchomi w tym dniu dodatkowy pociąg, który odjedzie z dworca kolejowego w Białymstoku o godzinie 17:50. Natomiast powrót dla uczestników imprezy ze stacji Waliły przewidziano na godz. 0:40 następnego dnia. Po zakończonym festiwalu będzie można wrócić w kierunku Białegostoku także pociągami stałymi, które odjeżdżają z Walił o godzinie 10:25 i 16:34.

Dodatkowo Wójt Gminy Gródek zapewnia pasażerom dodatkowego pociągu Polregio bezpłatny dojazd ze stacji Waliły na miejsce festiwalu oraz późniejszy powrót na stację.

W ramach obowiązującej na tej trasie promocyjnej oferty „Bilet dobrych relacji”, za przejazd pociągiem Polregio z Białegostoku do Walił zapłacimy jedynie 5,30 zł. Od normalnej ceny biletu obowiązują także ulgi ustawowe, dzięki której np. studenci zapłacą jedynie 2,60 zł!

Bilety są dostępne w kasach biletowych i w internetowym systemie sprzedaży, aplikacji Polregio oraz w automatach biletowych w pociągu. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat.

„Siabrouskaja Biasieda” jest jedną z najważniejszych i najpopularniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentującą dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej.


źródło: Polregio
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook