Dodana: 6 maj 2021 12:59

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 15:53

Wystartowała strona internetowa systemu e-TOLL

Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl. Portal zapewni komplet informacji dotyczących poboru opłat drogowych na polskich drogach. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu będzie uruchomienie rejestracji w systemie e-TOLL.

Napis "e-toll" na czerwonym tle. Po prawej "strona internetowa systemu e-TOLL" na białym tle

Strona internetowa etoll.gov.pl dostarczy kompleksowej informacji o nowym systemie e-TOLL. Została udostępniona w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej); docelowo będzie dziewięć wersji językowych: polska, angielska, niemiecka, czeska, słowacka, ukraińska, białoruska, litewska i rosyjska.

Na etoll.gov.pl znajdują się m.in. informacje o:

  • zasadach przejścia z viaTOLL do e-TOLL,
  • wysokości stawek,
  • kategoriach pojazdów,
  • sieci dróg płatnych,
  • oraz kalkulator pozwalający obliczyć należną opłatę za przejazd.

Wraz z wdrożeniem systemu e-TOLL zmieniona zostanie technologia wykorzystywana do poboru opłaty elektronicznej – komunikację radiową zastąpi pozycjonowanie satelitarne. Wprowadzony zostanie otwarty model dystrybucji urządzeń wykorzystywanych do naliczenia opłaty – aplikacja mobilna, urządzenia pokładowe i zewnętrzne systemy lokalizacyjne.

Kolejne funkcjonalności

Planowane jest uruchomienie formularza kontaktowego, który ułatwi kontakt z Krajową Administracją Skarbową w sprawach związanych z opłatami drogowymi. Na stronie znajdą się też informacje o lokalizacjach Miejsc Obsługi Klienta (MOK), które aktualnie publikowane są w serwisie KAS.

W drugiej połowie maja br. dla użytkowników zostanie uruchomione Internetowe Konto Klienta (IKK), w którym będzie można zarejestrować się do nowego systemu (zapewni dostęp do wszystkich danych, dokumentów i usług online).

Uruchomienie systemu e-TOLL zostało zaplanowane na pierwszą połową czerwca br.

 

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

oprac.: Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook