Dodana: 14 lipiec 2021 22:27

Zmodyfikowana: 16 lipiec 2021 08:35

WORD w Białymstoku zaprasza nowych egzaminatorów i instruktorów

Aż 11 lat WORD Białystok czekał na możliwość zorganizowania egzaminów weryfikacyjnych kandydatów na egzaminatorów i instruktorów. Po wygraniu konkursu Ministerstwa Infrastruktury właśnie ośrodek przy Wiewiórczej stał się jednym z czterech na całą Polskę uprawnionych do prowadzenia tego typu egzaminów. Odbędzie się on w ostatni weekend sierpnia.

Nadwozie samochodu z logiem WORD Białystok

Przez wiele lat chętni do podjęcia pracy egzaminatora z naszej części Polski musieli jeździć wiele kilometrów, aby zdać ministerialny egzamin w uprawnionym ośrodku. Teraz resort docenił kompetencje białostockiego WORD-u, co będzie dużym ułatwieniem dla kandydatów z Podlaskiego i okolic. W Białymstoku kończy się właśnie kurs egzaminatorów, ale Ośrodek już zbiera zgłoszenia na kolejny -  jego start planowany jest na wrzesień tego roku. Tym bardziej, że ośrodek przy Wiewiórczej, w lipcu i w sierpniu, umożliwia kandydatom, którzy będą podchodzili tu do egzaminu, skorzystanie z placu manewrowego i pojazdów egzaminacyjnych w celu trenowania zadań egzaminacyjnych.

Możliwe jest wykorzystanie pojazdów egzaminacyjnych nie tylko na placu, ale również w ruchu miejskim. Białostocki WORD wprowadza tą usługę dla kandydatów na egzaminatorów jako pierwszy w kraju (dotyczy to w szczególności ćwiczenia na pojeździe w ruchu ulicznym).

Białostocki WORD wznowił też prowadzenie kursów dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy. Obecnie trwa nabór na kurs - planowany termin rozpoczęcia to wrzesień br. Co ważne, ten kurs odbywać się będzie w formie hybrydowej. Część zajęć teoretycznych będzie prowadzona online, a część stacjonarnie, natomiast zajęcia praktyczne stacjonarnie. To umożliwi wzięcie udziału w kursie chętnym spoza Podlaskiego.

Niewykluczone, że wkrótce Ośrodek poszerzy swoją ofertę skierowaną do kandydatów na instruktorów – kończą się starania o akredytację na kategorię A.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie WORD Białystok pod adresem: Jazda próbna przed egzaminem weryfikacyjnym

źródło: WORD w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: Mateusz Duchnowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook