Dodana: 18 lipiec 2021 21:47

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2021 21:47

Szkolenia z bezpiecznej jazdy są coraz popularniejsze

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku (WORD) zaprasza na kolejny Weekend Bezpiecznej Jazdy. Szkolenie odbędzie się tuż po wakacjach (4-5.09). Szczegółowe informacje i dokumenty rekrutacyjne zostaną opublikowane wkrótce w mediach społecznościowych białostockiego WORD-u.

Widok na WORD w Białymstoku

Trzecia edycja Weekend Bezpiecznej Jazdy cieszyła bardzo dużym zainteresowaniem. Rekrutacja zakończyła się już po trzech dniach od jej rozpoczęcia, a lista rezerwowa była dłuższa od listy osób zakwalifikowanych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne pierwszego dnia, prowadzone m.in. przez egzaminatorów WORD-u oraz znanego w Podlaskiem instruktora jazdy motocyklem Leszka Rzońcę, odbywały się w siedzibie białostockiego WORD-u. Dzień później przyszedł czas na ćwiczenia na torze Wschodzący Białystok. Program szkolenia kierowców pojazdów osobowych obejmował m.in. naukę wychodzenia z poślizgu, hamowania z ominięciem przeszkody, zasady eko jazdy (płynna jazda, dbałość o małe spalanie paliwa). Kierowcy jednośladów nauczyli się m.in. zawracania motocyklem na ograniczonej powierzchni, wolnej jazdy po prostej i zakręcie oraz hamowania awaryjnego i hamowania ze zmianą kierunku jazdy.

Weekend Bezpiecznej Jazdy zorganizowany został przez WORD Białystok przy wsparciu Województwa Podlaskiego pod patronatem marszałka Artura Kosickiego.

 

źródło: WORD Białystok
oprac.: Aneta Kursa
fot.: UMWP

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook