Dodana: 15 marzec 2022 10:05

Zmodyfikowana: 15 marzec 2022 10:21

Pierwsza tura sprzętu dla ukraińskich ratowników przekazana. Zbiórka trwa nadal

Torby medyczne z pełnym wyposażeniem, kołnierze ortopedyczne, piły motorowe, koce oraz leki najpilniejszej potrzeby to część z rzeczy zebranych w ramach zbiórki rozpoczętej z inicjatywy marszałka Artura Kosickiego. Sprzęt i leki zebrane do tej pory zostały w środę, 10 marca, przekazane do urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, a stamtąd trafią do służb ratunkowych z Obwodu Iwano-Frankowskiego na Ukrainie.

_TR64972.jpg

Akcję uruchomił w regionie, na prośbę komendanta Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy, samorząd województwa podlaskiego. Zbiórki odbywają się w siedzibach spółki PKS Nova, jednostki podległej samorządowi. Jak podkreślił Maciej Kudrycki, koordynator akcji, cały czas zgłaszają się kolejne osoby, które chcą przekazać potrzebne rzeczy.

- Zbiórka trwa. Jeszcze dziś oczekujemy na kolejne dostawy. Zgłosiła się do nas m.in. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie. Strażacy mają tam przygotować rzeczy, których nie używają i przekazać tu do nas – mówił. – Najbardziej potrzebujemy latarek, kamer termowizyjnych oraz noszy.

Ludzie pakujący do samochodu rzeczy

Lista sprzętu potrzebnego ratownikom z Ukrainy znajduje się w artykule na naszym portalu. Na wszelkie pytania odpowiada koordynator akcji, pod numerem tel.: 661 305 096. 

Zbiórka prowadzona jest w budynkach PKS Nova w kilku miastach:

  • Bohaterów Monte Cassino 8, Białystok
  • J. Piłsudskiego 88, Łomża
  • Wojska Polskiego 100, Suwałki
  • Kościuszki 88, Siemiatycze

Punkty pracują od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 20.00, w weekendy, w godz. 8.00 – 16.00.

_TR65050.jpg

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook