Dodana: 7 wrzesień 2020 11:51

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2020 13:38

Ruchy kobiece na ziemiach polskich w XIX i XX w. - konferencja na UwB

Ośrodek Badań Historii Kobiet Instytutu Studiów Kobiecych przy współpracy Zakładu Historii Kultury, Myśli i Ruchów Społecznych Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Ruchy kobiece na ziemiach polskich w XIX i XX w. Stan badań i perspektywy (na tle porównawczym)". Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce". Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Plakat zapowiadający wystawę "Pionierki - kobiety w edukacji i nauce". Wizerunek kobiety na biało-czerwonym tle

Podczas trwania konferencji odbędą się spotkania promujące wydawnictwa InstytutU Studiów Kobiecych (Wydawnictwa HUMANICA) ze szczególnym uwzględnieniem Czasopisma Naukowego Instytutu Studiów Kobiecych. Planuje się również panel dyskusyjny, upowszechniający tematykę prezentowaną na łamach Czasopisma. 

Konferencja odędzie sie w dniach 11-14 września br. Wykłady i panele dyskusyjne odbywać się będą w Białymstoku i Augustowie.

Konferencję zainauguruje wystawa "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce". Wernisaż połączony z panelem dyskusyjnym odbędzie sie o godz. 11.00 na Plac Syntezy (KampusUwB, ul.Konstantego Ciołkowskiego 1). Wystawę będzie można odwiedzić do 30 października br. 

Szczegółowy program konferencji w załączeniu. 

 

 oprac. Aneta Kursa 

 

Pliki do pobrania

facebook