Dodana: 3 grudzień 2021 15:27

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2021 15:27

Podlaska KAS przyjmie nowych funkcjonariuszy

Trwa kolejna rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. Do 31 grudnia kandydaci mogą składać dokumenty i ubiegać się o przyjęcie do służby. Na osoby które z wynikiem pozytywnym przejdą etapy postępowania kwalifikacyjnego czeka 26 etatów.

zdjęcia z pracownikami Podlaskiej KAS i napisem Podlaska KAS rekrutuje

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) poszukuje kandydatów na stanowisko młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej do komórek Delegatury w Suwałkach Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego (Referat Kontroli Celno-Skarbowej Rynku, Oddział Celny w Augustowie, Oddział Celny w Suwałkach) oraz do komórek Delegatury w Białymstoku Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego (Oddział Celny w Bobrownikach, Oddział Celny Drogowy w Kuźnicy, Oddział Celny Kolejowy w Kuźnicy).

Osoby ubiegające się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej, powinny spełniać podstawowe kryteria tj. obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych oraz nieposzlakowana opinia.

Ponadto funkcjonariuszem nie mogą zostać osoby, które pełniły służbę zawodową, pracowały lub współpracowały w określonych przepisami organach bezpieczeństwa państwa. Dlatego od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia w tym zakresie.

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. W jego skład wchodzą:

  • weryfikacja formalna złożonych dokumentów,
  • test wiedzy obejmujący swoim zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym KAS, członkostwa RP w UE oraz aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych,
  • test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby,
  • test sprawności fizycznej,
  • test kompetencyjny, który pozwala na ocenę kandydata m.in. pod kątem gotowości do nauki, orientacji na klienta czy też gotowości do zmian.

Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna, a także sprawdzenie w ewidencjach i innych rejestrach prawdziwości danych zawartych w składanym kwestionariuszu osobowym.

Szczegółowe informacje dot. prowadzonego naboru dostępne są na stronie Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook