Dodana: 5 maj 2021 15:45

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 08:39

Ostatnie dni zapisów na kurs instruktora nauki jazdy

Do 7 maja trwają zapisy na kurs instruktora nauki jazdy – według łagodniejszych reguł, a w maju i w czerwcu odbędą się egzaminy. Opracowywane są bowiem przepisy, które zaostrzą wymogi zdobycia tego zawodu. Kolejne egzaminy być może odbędą się już według surowszych reguł.

Budynek z wjazdem dla niepełnosprawnych. U góry napis: WORD Białystok.

Co się zmieni? Kandydat na instruktora będzie musiał legitymować się zdaną maturą, 5 latami posiadania prawa jazdy przy kategorii B lub 3 latami przy kategorii A. Egzaminy odbywać się będą rzadziej i organizować je będzie Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Te rozwiązania zawiera nowy projekt ustawy.

Zapisy trwają do 7 maja br. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w formie online, w tygodniu, od godz. 16:00, w soboty od godz. 9:00.

Oferta skierowana jest głównie do osób, które uzyskały wynik negatywny na egzaminie sprawdzającym kwalifikacje kandydatów na instruktorów. Do udziału w nich WORD zaprasza również te osoby, które chcą powtórzyć materiał przed wiosennymi i letnimi egzaminami (mogą bowiem uczestniczyć w wybranych blokach zajęć: psychologii, metodyce nauczania, prawie o ruchu drogowym, technice prowadzenia pojazdu, bezpieczeństwie ruchu drogowego lub zasadach prowadzenia ośrodka szkolenia).

Poza zajęciami teoretycznymi online w ramach kursu odbędą się też zajęcia praktyczne – w Białymstoku oraz w lokalnych ośrodkach OSK.

Egzaminy

Najbliższe egzaminy, które odbędą się 15 i 22 maja (oraz te późniejsze czerwcowo-lipcowe), organizowane są w WORD Białystok jeszcze na dotychczasowych zasadach.

Mogą w nich uczestniczyć osoby, które ukończyły kurs na instruktora nauki jazdy. W tej grupie są i te, które właśnie kończą szkolenie zorganizowane przez WORD Białystok.

Szczegółowe informacje można uzyskać mailowo  szkolenia@word.bialystok.pl lub telefonicznie 85 743 26 27, 695 035 551.

 

źródło: WORD Białystok

oprac.: Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook