Dodana: 26 maj 2020 10:50

Zmodyfikowana: 26 maj 2020 10:50

Łapy. Zmiana siedziby filii powiatowego wydziału komunikacji

Łapska Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Białymstoku jest zamknięta do odwołania. Zostanie przeniesiona w inne miejsce. Nowa siedziba będzie się mieścić w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Sikorskiego w centrum Łap.

Ilustracja do artykułu Łapy (3).jpg

Filia mieści się w należącym do Szpitala budynku przy ul Piaskowej 9, ale większość pomieszczeń zajmują tam poradnie lekarzy POZ i specjalistów. - Filia nie ma oddzielnego wejścia, przychodzący tam interesanci mijaliby się z osobami chorymi – wyjaśnia starosta Jan Perkowski.

Stąd decyzja, że zmieni się lokalizacja urzędu. Filia będzie przeniesiona do budynku Centrum Kształcenia Zawodowego (szkoła Powiatu Białostockiego) przy ul. Sikorskiego w centrum Łap. - Trzy sale z przeznaczeniem na urząd są właśnie remontowane, powstanie tam oddzielne wejście i wjazd od strony ulicy, również miejsca postojowe – wyjaśnia wicestarosta Roman Czepe. I dodaje, że Powiat postara się uruchomić Filię jak najszybciej, ale decydujące  będzie to, kiedy uda się doprowadzić tam światłowód.

Zwolnione pomieszczenia przy Piaskowej będzie wykorzystywać Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łapach (szpital powiatowy).

 

źródło: rzecznik Starostwa Powiatowego w Białymstoku 
oprac. Aneta Kursa

facebook