Dodana: 30 wrzesień 2019 09:20

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2019 09:20

Komunikacja zastępcza na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka

Od 24 września br. na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka za dwa pociągi zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Z powodu prowadzonych przez zarządcę infrastruktury prac remontowych linii kolejowej na odcinku Białystok – Kuźnica Białostocka, w dniach 24 września – 17 października 2019 r. we wtorki, środy, czwartki i piątki za dwa pociągi POLREGIO będzie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. W poniedziałki i soboty oraz 11 października pociągi będą kursowały na całej trasie.

Zmiana dotyczy pociągu odjeżdżającego z Białegostoku o godz. 12:00 oraz pociągu odjeżdżającego z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:28.

 

Prace remontowe zostały podzielone na trzy etapy:

– w dniach 24 – 27 września – autobusy będą kursowały na całej trasie, tj. Białystok - Kuźnica Białostocka. Odjazd z Białegostoku o godz. 12:10. Odjazd z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:50.

– w dniach 1 – 4 i 8 – 10 października – komunikacja zastępcza będzie obowiązywała na odcinku Czarna Białostocka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Czarna Białostocka będzie kursował pociąg. Odjazd pociągu z Białegostoku o godz. 11:48. Odjazd autobusu z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:17.  

– w dniach 15 – 17 października – komunikacja zastępcza będzie obowiązywała na odcinku Sokółka – Kuźnica Białostocka. Na odcinku Białystok – Sokółka będzie kursował pociąg.  Odjazd pociągu z Białegostoku o godz. 11:48. Odjazd autobusu z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:20.     

 

Autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Rozedranka, Geniusze.

 

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie się odbywał na podstawie biletów kolejowych. Informujemy, że nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

  

Polregio zwraca się z apelem, aby planując podróż na tej trasie, dokładne sprawdzać rozkłady jazdy.

Są oe dostępne w gablotach na stacjach i przystankach. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl

 

Dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja Mobilny Pasażer. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują na bieżąco informacje o rozkładach jazdy interesujących ich pociągów. 

 

źródło: "Przewozy Regionalne" sp. z o.o. oddz. Podlaski
oprac.ak

facebook