Dodana: 12 maj 2020 15:38

Zmodyfikowana: 12 maj 2020 15:38

Komisja konkursowa wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego

Dziś (12 maja) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej powołanej w celu wyboru kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Do rozmów z członkami komisji przystąpiło trzech kandydatów, którzy zgłosili swoje oferty w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Byli to: pan Andrzej W. Lechowski, pani Krystyna Stawecka oraz pan Waldemar F. Wilczewski.

Większością głosów osób zasiadających w komisji kandydatem na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w  Białymstoku został wybrany pan Waldemar Franciszek Wilczewski.

Waldemar Franciszek Wilczewski jest historykiem, doktorem nauk humanistycznych. Pełnił m.in. funkcję Naczelnika Oddziału Biura IPN w Białymstoku i Dyrektora Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

Przypomnijmy, że konkurs został ogłoszony na początku tego roku w związku z zakończoną z dniem 31 grudnia 2019 roku kadencją obecnego dyrektora instytucji pana Andrzeja Lechowskiego. Uchwała w sprawie zatwierdzenia kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego zostanie rozpatrzona przez Zarząd Województwa na posiedzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

 

Izabela Smaczna – Jórczykowska

Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego

 

facebook