Dodana: 12 maj 2022 14:16

Zmodyfikowana: 12 maj 2022 14:17

Egzaminy? To tylko w Białymstoku!

Egzaminy dla egzaminatorów na prawo jazdy kolejny raz w Białymstoku! Między 10 a 12 czerwca w stolicy Podlasia odbędzie się pierwszy w tym roku egzamin dla kandydatów do tego zawodu. Białystok rok temu okazał się gościnny dla kandydatów, bo aż 22 proc. osób wyjechało z wynikiem pozytywnym. To sporo, bo przeciętna zdawalność to około 10-15 proc.). W stolicy Podlasia zdawać będą kandydaci tylko z części Polski (z racji rejonizacji). Będą to województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

IMG_7186.JPG

W ubiegłym roku Białystok pierwszy raz od 11 latach gościł ministerialną Komisję Egzaminacyjną i przyszłych egzaminatorów. Wówczas kandydaci rok temu chwalili stolicę Podlasia za przyjazną infrastrukturę drogową, miłą atmosferę, pojazdy egzaminacyjne oraz duże możliwości do ćwiczenia na pojazdach WORD-u. Ośrodek wówczas - specjalnie dla kandydatów - zmienił terminy egzaminowania na prawo jazdy, tak aby plac i pojazdy były częściej dostępne.

- Możliwość praktycznych ćwiczeń na naszych pojazdach jest o tyle istotna, że na ministerialnym egzaminie kandydaci zdają tymi samymi pojazdami. Dodatkowo w tym roku wybór pojazdów jest rekordowy. Niedawno przyjechały do nas trzy nowe KIA Rio, a przypominam że na kategorię B dysponujemy też Hyundaiem i20, Toyotą Yaris i Fiatem Punto, czyli wszystkimi najpopularniejszymi markami. W kategorii A od zeszłego roku mamy także Yamahę MT-07. Białystok był bardzo gościnny, zapewne dlatego że każdy z pozycji własnego fotela może zapoznać się z infrastrukturą miasta dzięki naszym materiałom na kanale YouTube. Na samym egzaminie zadbano o catering i napoje dla oczekujących kandydatów na egzaminatorów - wyjaśnił Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.

Sami kandydaci chwalili podejście WORD w Białymstoku:

- Otwartość załogi i dyrekcji, a także możliwość ćwiczenia na placu i na pojazdach WORD-u - także w ruchu drogowym, bardzo rzadko zdarza się w innych ośrodkach - mówili.

Tegoroczny egzamin będzie szczególny: kandydaci będą zdawali na nowym systemie informatycznym (podobnym do tego, który obowiązuje na egzaminach na prawo jazdy). Będzie to pierwszy praktyczny test nowych rozwiązań.

Egzamin w Białymstoku to dobra wiadomość dla wszystkich egzaminatorów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje oraz kandydatów do tego zawodu z województwa podlaskiego. Do 2021 roku musieli jeździć na takie egzaminy dość daleko: m.in. do Gdańska, Częstochowy i Rzeszowa. Jest to też dla nich większa szansa na pozytywny wynik dzięki możliwościom ćwiczenia w nieodległej stolicy województwa.

- To duże wyróżnienie i będziemy się bardzo starać, aby znów zorganizować egzamin na najwyższym poziomie, aby i Komisja Weryfikacyjna i egzaminowani dobrze wspominali Białystok. Zapisy na jazdy doszkalające zostały już uruchomione i w razie dużego zainteresowania dostosujemy grafiki egzaminowania dla kandydatów na prawo jazdy do potrzeb przyszłych egzaminatorów - zadeklarował Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.

Można się już zapisywać na jazdy w tygodniu poprzedzającym egzamin od godziny 15 oraz w każdą sobotę i niedzielę.

źródło: WORD w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook