Dodana: 14 wrzesień 2014 11:28

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2014 11:28

„EkoTydzień” w Przewozach Regionalnych

Już od wielu lat Przewozy Regionalne, największy polski przewoźnik kolejowy, uczestniczą w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tej edycji ETM, od 16 września przez cały tydzień we wszystkich pociągach Przewozów Regionalnych można przewozić rower za przysłowiową złotówkę. W poniedziałek 22 września, bezpłatne przejazdy pociągami REGIO na terenie Białegostoku.

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) to coroczna kampania zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską, której głównym celem jest promocja proekologicznych sposobów przemieszczania się: pieszo, na rowerze, środkami transportu zbiorowego.
Przewozy Regionalne tradycyjnie włączyły się w obchody ETM. W dniach 16 – 22 września, każdy pasażer Przewozów Regionalnych posiadający ważny bilet na przejazd pociągiem Przewozów Regionalnych może przewieźć swój rower na podstawie biletu w cenie 1 zł! Bilety sprzedawane
w ramach tej oferty od 16 września będą dostępne w kasach biletowych, na stronie biletyregionalne.pl, a także w pociągach. To doskonała okazja, by wybrać się na wycieczkę rowerową za miasto i skorzystać z ostatnich dni lata.
A w poniedziałek, 22 września, kiedy przypada Dzień bez Samochodu, we wszystkich pociągach REGIO w obrębie miasta Białystok, tj. na obszarze ograniczonym stacjami: Białystok Bacieczki, Białystok Wiadukt, Białystok Stadion, Białystok, będzie można podróżować bezpłatnie.
Również na ten dzień Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa „Kolejowe Podlasie” zaplanowało przeprowadzenie akcji promującej transport kolejowy w warunkach miejskich pn. „Podlaska Kolej na Tak”. W ramach tej akcji, na terenie Białegostoku będą kursowały specjalne pociągi, w których przejazd również będzie bezpłatny.

facebook