Dodana: 5 wrzesień 2014 08:37

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2014 08:37

Modernizacją ciągów pieszych wokół przychodni lekarskiej przy ul. Putry w Suwałkach

Rozpoczęła się inwestycja związana z modernizacją ciągów pieszych wokół budynku przychodni lekarskiej przy ulicy Putry w Suwałkach. Powstanie tam zupełnie nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa na całym odcinku od ul. Lityńskiego aż do miejsca, w którym kończy się budynek przychodni. To nie koniec zmian. Jeszcze w tym roku pacjenci korzystający z usług lekarzy pracujących w przychodni przy ulicy Putry będą mogli korzystać z całkowicie nowej windy.

Wymiana nawierzchni ciągów pieszo – rowerowych na ulicy Putry podyktowana była złym stanem technicznym istniejących już chodników.

- W tym momencie zakończony został montaż krawężników wzdłuż całego remontowanego odcinka, a także kończy się demontaż starych płyt chodnikowych. Niebawem ruszy budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

Całość powinna być gotowa w październiku. Inwestycję realizuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, który w tym roku wykonał między innymi takie prace jak budowa ronda na ulicy Różanej oraz modernizacja chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Przytorowej.

Kolejną zmianą w otoczeniu budynku przychodni lekarskiej na ulicy Putry będzie montaż windy. Szacunkowy koszt jej budowy to 140 tysięcy złotych.

- Systematycznie dostosowujemy suwalskie budynki do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. Tylko w tym roku nowe windy zostały zamontowane w budynku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Szpitalnej oraz w Przychodni Lekarskiej przy ul. Waryńskiego – przypomina Łukasz Kurzyna.

Nowa winda będzie również gotowa w tym roku.

 

Urząd Miejski w Suwałkach
http://um.suwalki.pl/zmienia-sie-otoczenie-przychodni-lekarskiej-na-putry/

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook