Fotoreportaże

 • Plon niesiemy, plon - Dożynki Wojewódzkie w Tykocinie

  Miniaturka artykułu
  2019-09-16 11:11:17

  Królewskie miasto Tykocin było w tym roku świadkiem przepięknych tradycji dożynkowych. Właśnie tam na Placu Czarnieckiego odbyło się w sobotę 14 września doroczne Wojewódzkie Święto Plonów. Było wspólne dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejsze stoisko, koncerty muzyczne, a także stragany z lokalnymi przysmakami i rękodziełem.

 • „Baron cygański” w OiFP. Dziś premiera

  Miniaturka artykułu
  2019-09-10 15:18:35

  Premiera „Barona cygańskiego” Johanna Straussa syna zbliża się wielkimi krokami. Widowisko w reżyserii Marii Sartovej zobaczymy już 13 września o godz.19.00 na scenie OiFP. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z próby

 • Trwa przebudowa Dworca PKP w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z placu budowy

  Miniaturka artykułu
  2019-09-09 10:44:19

  Dzięki modernizacji bryła dworca odzyska swój pierwotny kształt. Przywrócony zostanie także historyczny charakter wnętrza poczekalni – będzie ona bardziej przestronna i zapewniająca lepszą obsługę podróżnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy dworzec zostanie udostępniony pasażerom w pierwszym kwartale 2020 r.

 • Beckett w BTL

  Miniaturka artykułu
  2019-09-05 09:03:52

  "Końcówka. Akt bez słów" na rozpoczęcie sezonu artystycznego w Białostockim Teatrze Lalek. Przedstawienie zostało zrealizowane w oparciu o arcydzieła dramaturgii XX wieku autorstwa mistrza teatru absurdu i czarnej komedii - Samuela Becketta.Premiera w niedzielę (8.09). Reżyseria Bogdan Michalik

 • II Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”

  Miniaturka artykułu
  2019-08-26 14:27:33

  Tym razem Kolno zostało wybrane jako miejsce drugiej edycji ogólnopolskiego spotkania. Za pracę i trud rolników dziękowali w niedzielę (25 sierpnia br.) m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, wojewoda Bohdan Paszkowski. Zarząd województwa, podczas tego szczególnego święta reprezentowali Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Szelment Festival 2019 po raz drugi

  Miniaturka artykułu
  2019-08-18 11:47:46

  Setki osób bawiło się na drugim Szelment Festival, którego organizatorem jest WOSiR Szelment. Dzieci walczyły w bitwie wodnych balonów, dorośli mogli skorzystać z wyciągu nart wodnych, a wszyscy posłuchać muzyki na żywo. Tłumy gości rozgrzała wieczorem gwiazda festivalu - zespół IRA. Kolejna edycja już za rok!

 • XIX Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu

  Miniaturka artykułu
  2019-08-12 12:32:07

  Dziesiątki tysięcy miłośników folkloru i osób poszukujących świata swego dzieciństwa przyjechało do Ciechanowca, by wziąć udział w tym niebanalnym przedsięwzięciu. Przybliża ona kolejnym pokoleniom obyczaje, które w tradycyjnej formie powoli odchodzą w zapomnienie. Uciech dla ciała i ducha podczas święta chleba nie brakowało. Od niebagatelnej liczby stoisk z pieczywem, serami, wędlinami, miodami oraz rękodziełem począwszy, poprzez paradę zabytkowych ciągników i lokomobil, na pokazie tradycji żniwnych i wypieku chleba skończywszy. A wszystko to w przepięknym otoczeniu ciechanowieckiego skansenu.

 • Disco pod gwiazdami w stolicy Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2019-08-06 08:59:27

  Weekend 3 i 4 sierpnia w Białymstoku należał do gwiazd! Na terenie Politechniki Białostockiej w ramach słynnego festiwalu Disco pod Gwiazdami wystąpili najwięksi artyści polskiej (Maryla Rodowicz, Doda, Feel, Classic, Boys, MiłyPan) i światowej (CC Catch, Fun Factory, Mirami, Danzel, Claydee) sceny muzycznej. Organizatorami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Telewizja Polsat oraz World Media.

 • Pierwszy weekend z Wertepem za nami

  Miniaturka artykułu
  2019-08-01 10:36:28

  Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep to największa impreza teatralna w regionie Puszczy Białowieskiej. Festiwal odbywa się co roku, od 10 lat. Jego ideą jest wędrówka ze sztuką – dzielenie się nią, współtworzenie jej. Dlatego Wertep przybrał formę wędrującego Festiwalu. Każdego dnia spektakle grane są w innej miejscowości – raz w większej, innym razem w bardzo małej. Pierwszy weekend z Wertepem już za nami, a od 2 do 4 sierpnia koniecznie należy się wybrać do Dubicz Cerkiewnych, Kleszczel i Hajnówki

 • W Krainie Baśni wszystko się dobrze składa

  Miniaturka artykułu
  2019-07-29 17:58:26

  W Białowieży, Drohiczynie, Czeremsze i Hajnówce - po raz czwarty można się było przenieść w Krainę Baśni. W końcówce lipca 25-28 lipca) aktorzy, muzycy, cyrkowcy i lalkarze, artyści z Polski, Białorusi, Ukrainy skoordynowani przez Fundację ONI – TO MY zaprosili mieszkańców regionu na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Bajek.

facebook