Fotoreportaże

 • Cuda, cuda ogłaszają! Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Białegostoku

  Miniaturka artykułu
  2020-01-06 15:54:51

  Kacper, Melchior i Baltazar po raz ósmy dotarli w poniedziałek (6 stycznia) do Białegostoku, by świętować uroczystość Objawienia Pańskiego. Wraz z barwnymi orszakami – zielonym, niebieskim i czerwonym - przeszli głównymi ulicami miasta. Towarzyszyły im fanfary, orkiestra, grupy śpiewacze i mieszkańcy miasta. W tym roku hasłem przewodnim Orszaku był fragment kolędy "Dzisiaj w Betlejem" - "Cuda, cuda ogłaszają!".

 • Wigilia osób samotnych i potrzebujących

  Miniaturka artykułu
  2019-12-25 01:38:55

  Przy wigilijnym stole i tradycyjnych potrawach przygotowanych przez wolontariuszy zgromadziło się ponad kilkaset osób. Nie zabrakło barszczu, kapusty z grzybami, sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Organizatorem Wigilii dla samotnych i potrzebujących w Białymstoku jest Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundacji Rodziny Czarneckich oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Boskiej Miłosierdzia. W Wigilii uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz.

 • BAM i "Dziewczynka z zapałkami Happy END"

  Miniaturka artykułu
  2019-12-23 09:48:29

  Widowisko stworzone przez instruktorów Białostockiej Akademii Musicalowej "Dziewczynka z zapałkami Happy End" młodzi artyści z BAM-u zaprezentowali w niedzielę (22.12) na scenie Teatru Dramatycznego. Obejrzał je również marszałek Artur Kosicki z rodziną. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.

 • Podlaska Wigilia brańskich Skowronków

  Miniaturka artykułu
  2019-12-20 22:22:17

  W piątek, 20 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku odbyła się „Podlaska Wigilia u Skowronków". Wzięli w niej udział m.in. wicemarszałek Stanisław Derehajło i członek zarządu Marek Malinowski. Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu samorządu województwa podlaskiego Brański Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Skowronki” to jeden z najsłynniejszych zespołów folklorystycznym naszego regionu.

 • Spotkanie opłatkowe w 18. Białostockim Pułku Rozpoznawczym

  Miniaturka artykułu
  2019-12-19 15:24:58

  Wspomnienia, przełamanie się opłatkiem, życzenia, a także występy artystyczne – w czwartek, 19 grudnia, odbyło się doroczne spotkanie świąteczne 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Wśród gości znaleźli się m.in. samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych. Marszałka Artura Kosickiego reprezentował Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu Marszałka UMWP.

 • Konkurs im. Wiktora Wołkowa rozstrzygnięty. Zapraszamy do naszej fotogalerii

  Miniaturka artykułu
  2019-12-19 13:21:23

  15. edycja konkursu fotograficznego „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” za nami! Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

 • Spotkanie opłatkowe podlaskiej Solidarności

  Miniaturka artykułu
  2019-12-17 18:20:52

  We wtorek, 17 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność. Wzięli w nim udział m.in. duchowni związani ze środowiskiem solidarnościowym i kapelani ludzi pracy, dyrektorzy instytucji kultury i oświaty, samorządowcy, a także pracownicy i członkowie Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność. Samorząd województwa podlaskiego reprezentował marszałek Artur Kosicki.

 • Spotkanie opłatkowe Podlaskiego Forum Gospodarczego

  Miniaturka artykułu
  2019-12-17 09:53:04

  Podlaskie Forum Gospodarcze to inicjatywa konsolidująca organizacje, zrzeszające przedsiębiorców z terenu województwa podlaskiego. W poniedziałek, 16 grudnia, w auli Pałacu Branickich odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, podczas którego przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych oraz duchowni złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Uczestniczył w nim Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 • "Życie to są chwile" - benefis Zenka Martyniuka

  Miniaturka artykułu
  2019-12-12 11:51:44

  Jubilat w obecności gwiazd estrady świętował 30-lecie swojej obecności na scenie muzycznej. Uroczystość odbyła się w środę (11.12) w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej, a koncert będzie można obejrzeć drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) na antenie TVP2. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 • Tradycyjny stół wigilijny 2019

  Miniaturka artykułu
  2019-12-11 10:40:16

  Jak ładnie przygotować stół wigilijny do świątecznej kolacji? Co powinno się na nim znaleźć? Z odpowiedziami na te pytania nie miały problemu członkinie podlaski kół gospodyń wiejskich, które wzięły udział we wtorkowym (10.12) konkursie "Tradycyjny stół wigilijny 2019".

facebook