Dodana: 19 wrzesień 2022 11:02

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2022 15:52

Piknik Rodzinny na Politechnice Białostockiej

Było mnóstwo atrakcji, dmuchany plac zabaw, animacje dla dzieci oraz muzyka - w niedzielę, 18 września, na terenie kampusu Politechniki Białostockiej odbył się Podlaski Piknik Rodzinny. Wziął w nim udział marszałek Artur Kosicki. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

Marszałek Kosicki przekazuje prezent dziewczynce

Niedzielny piknik przyciągnął wiele rodzin z dziećmi. Najmłodszym przygotowano szereg bezpłatnych atrakcji: bańki mydlane, malowanie twarzy, eurobungee, watę cukrową i lody oraz ściankę wspinaczkową i urządzenia rekreacyjne. Była to też okazja do obejrzenia wystawy samochodów. Osoby chcące nieść pomoc innym, mogły oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa, bądź wspomóc akcję charytatywną na rzecz chorej na serce Marysi z Białegostoku.

Kilka godzin dobrej zabawy zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom Turnieju o Puchar Marszałka Województwa.

– Organizowane przez nas pikniki są wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym oraz integracji. Dziękuję za udział w konkursach. Moją nagrodą jest możliwość zobaczenia Waszych uśmiechniętych twarzy – powiedział marszałek Artur Kosicki.

W ramach pikniku zorganizowano także Podlaskie Kino Plenerowe. Dla rodzin z dziećmi przygotowano film „Lego Przygoda” -  pierwszą część przygód postaci ze świata LEGO. Starsi widzowie będą mogli obejrzeć oscarowy film „Joker”.

To jednak nie koniec atrakcji, o godz. 20 w klubie Gwint odbędzie się jeszcze turniej karaoke o puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz Rektor Politechniki Białostockiej prof. Marty Kosior-Kazberuk.

 

Paulina Dulewicz
red.: Paulina Tołcz
fot.: Krzysztof Łapiński

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook