Dodana: 22 sierpień 2022 09:42

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2022 11:28

Dożynki Gmin Sztabin i Suchowola

Nabożeństwa, występy artystyczne, dobra zabawa i pyszne jedzenie – to i wiele więcej było na Dożynkach w Sztabinie i Dożynkach w Suchowoli. Samorząd województwa w święcie plonów reprezentowała Wiesława Burnos.

Mężczyźni i kobiety w odświętnych strojach siedzą na krzesełkach. Kobieta o jasnych włosach, w czerwonej sukience stoi przy mikrofonie. W lewym dolnym rogu widoczny jest fragment wieńca dożynkowego w kształcie korony zwieńczonej krzyżem. Obok wieńca leżą plony: dynie słoneczniki i kwiaty.

Mieszkańcom obu gmin, a w szczególności tamtejszym rolnikom, Wiesława Burnos życzyła pomyślnego przyszłego roku.

- Żeby nie dotknęła nas żadna klęska żywiołowa. Życzę, by plony były wspaniałe. Żeby wszystkie sprawy związane z Waszą pracą na roli – tym Waszym wielkim dziełem – układały się jak najlepiej. Ale życzę także powodzenia w rodzinach – żeby zrealizowały się wszystkie plany, żeby dzieci mogły się kształcić jak najlepiej. Żeby Wasze miejscowości rozwijały się jak najlepiej, byście mieli jak najlepszych włodarzy – i na poziomie lokalnym, regionalnym, i na poziomie centralnym. Włodarzy, którzy rozumieją, co to znaczy odpowiedzialność za sprawy polskiej wsi i co to znaczy, by polska wieś doznawała wszechstronnej opieki ze strony państwa. Tego Wam życzę – mówiła Wiesława Burnos.

 Obu wydarzeniom, poza tradycyjnym ceremoniałem dożynkowym, towarzyszył szereg atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Paulina Dulewicz
fot.: UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook