Dodana: 29 sierpień 2022 11:51

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2022 15:57

W Dąbrowie Białostockiej odbyły się Dożynki Gminne

Rolnicy z gminy Dąbrowa Białostocka dziękowali za plony w niedzielę, 28 sierpnia. W uroczystościach wzięła udział Wiesława Burnos, członek zarządu województwa. Zwracając się do rolników i mieszkańców gminy, życzyła im pomyślnego kolejnego roku oraz dorodnych plonów. - Żeby wasze miejscowości rozwijały się jak najlepiej, byście mieli jak najlepszych włodarzy. Włodarzy, którzy rozumieją, co to znaczy odpowiedzialność za sprawy polskiej wsi – mówiła Wiesława Burnos.

Grupa osób przy stoisku z produktami regionalnymi

Dożynki w Dabrowie Białostockiej rozpoczęły się liturgią w cerkwi pw. św. Jana Teologa. Następnie odbyła się msza w koście pw. św Stanisława. Stamtąd uczestnicy przeszli uroczyście na stadion miejski, gdzie przedstawiciele władz dziękowali rolnikom za ich trud włożony w pracę na roli.

Na młodszych i starszych czekało wiele atrakcji m.in. darmowe zabawki dla dzieci, konkurs wiedzy o ubezpieczeniach rolniczych, stoiska gastronomiczne i służb mundurowych. Zaprezentowały się również m.in. zespół Kwestia 07 i zespół Orlando z Moniek. Mieszkańcy gminy wzięli także udział w Turnieju Wsi. Reprezentanci miejscowości: Jasionówka Kolonia, Sadek, Miedzianowo, Grzebienie, Pięciowłóki, Ostrowie, Jasionówka, Brzozowo i Olsza zmierzyli się m.in. w toczeniu beli, slalomie z miotłą i rzucie oponą.

Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia mieszkańcy mogli bawić się na dniach miasta, które odbyły się już po raz 25., rozpoczął je turniej piłki nożnej. W tym roku główną gwiazdą wydarzenia była Viki Gabor, której występ przyciągnął do Dąbrowy Białostockiej wielu jej młodych fanów.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Paweł Krukowski, Krzysztof Bochenko

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook