Dodana: 24 maj 2019 11:06

Zmodyfikowana: 24 maj 2019 11:06

Zbiórka Polowa Hufca ZHP Białystok

Ponad 450 harcerzy i instruktorów z Białegostoku i okolic spotka się na Zbiórce Polowej Hufca ZHP Białystok w najbliższą sobotę (25 maja br.) na białostockim Rynku Kościuszki.

Ilustracja do artykułu zbiorka polowa hufca Białystok - plakat informacyjny.jpg

Dla Hufca ZHP Białystok Zbiórka Polowa jest jedną z największych imprez w roku. Tegoroczna edycja skupi się nie tylko na harcerzach, ale także na mieszkańcach Białegostoku! 

"Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim" – tak brzmi jeden z punktów Prawa Harcerskiego, dlatego w tym dniu harcerze podejmą się służby w różnych instytucjach i miejscach w Białymstoku:

  • Akcent ZOO – białostocki ogród zoologiczny
  • Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA
  • Schronisko dla zwierząt
  • Zakład Karny w Białymstoku

A o godz.10.00 na Rynku Kościuszki czekają na mieszkanców Białegostoku. Przygotowali harcerski festyn z atrakcjami a wśród nich m.in. : nauka pierwszej pomocy, kącik animacyjny dla najmłodszych, punkty zręcznościowe, fotobudka, itp.

Podsumowaniem imprezy będzie koncert zespołu "Wszyscy byliśmy harcerzami" w klubie Zmianie Klimatu - 26 maja 2019 roku (niedziela)! Na koncert zaproszeni są wszyscy przyjaciele harcerstwa oraz wielbiciele harcerskich piosenek w rockowym wykonaniu. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji „Mali wojownicy”, która wspiera rodziców i rodziny zwłaszcza dzieci przedwcześnie urodzonych, z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawnych. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Szczegóły polowej zbiórki - link do strony: http://bialystok.zhp.pl

Wydarzenie można też śledzić na FB - link do wydarzenia: https://www.facebook.com/hufiec.bialystok 

mat.ZHP/oprac.art

facebook