Dodana: 30 październik 2019 15:01

Zmodyfikowana: 30 październik 2019 15:01

„Próbny egzamin” - nowa usługa w białostockim WORD

Będzie można spróbować swoich sił w warunkach identycznych jak na egzaminie na prawo jazdy, w aucie egzaminacyjnym, a nawet pozyskać nagranie z przebiegu takiego „egzaminu próbnego” i przeanalizować potknięcia. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku rozpoczął akcję skierowaną do kandydatów na kierowców.

Ilustracja do artykułu auto.jpg

Nowa usługa w białostockim WORD to odpowiedź na uwagi zgłoszone przez osoby zdające egzamin na prawo jazdy. Wielokrotnie podkreślały one drobne różnice między pojazdami egzaminacyjnymi a tymi, na których uczą się jeździć w Ośrodkach Szkolenia Kierowców (różna wrażliwość sprzęgła, hamulca, pedału gazu, różnice w obsłudze skrzyni biegów czy kierownicy). Dla kierowców starających się o prawo jazdy kategorii C i C+E to dodatkowe różnice w wyczuciu pojazdu oraz sprzęganiu przyczepy.

Kursanci wskazali nie tylko na potrzebę „Egzaminu próbnego” z powodu różnic między pojazdami egzaminacyjnymi i tymi z OSK, ale także dla zmniejszenia stresu jakim jest zetknięcie się z obcym sobie pojazdem.

Podczas tak zwanego egzaminu próbnego kursant wraz z instruktorem nauki jazdy może zdać symulowany egzamin w identycznych warunkach, jak te którym będzie musiał stawić czoła na prawdziwym sprawdzianie praktycznym.

Przebieg egzaminu próbnego będzie rejestrowany, a po jego zakończeniu będzie można uzyskać nagranie z wykonanych manewrów, aby - już spokojnie - przeanalizować dobrze i źle wykonane zadania. WORD - w zależności od zapotrzebowania - rozważa od grudnia poszerzenie zakresu egzaminu próbnego na jazdę także poza terenem ośrodka czyli przeprowadzenie pełnego próbnego egzaminu praktycznego na tych samych zasadach co zajęcia na placu.

Zapisy na jazdy próbne na placu pojazdami OSK i WORD są prowadzone w godzinach działania WORD w Dziale Szkoleń.

Źródło: WORD Białystok

facebook