Dodana: 22 lipiec 2019 10:26

Zmodyfikowana: 22 lipiec 2019 10:37

Dzień otwarty pełen atrakcji w białostockim WORDzie

Próbne egzaminy na prawo jazdy, warsztaty z bezpiecznego poruszania się po drogach, spacer w narkogoglach i testy w symulatorze zderzeń. Tak wyglądał Dzień Otwarty w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku, który odbył się w piątek, 19 lipca br.

Ilustracja do artykułu dzień otwarty w word (3).jpg

W piątek w ośrodku przy ul. Wiewiórczej w Białymstoku czekały nie lada atrakcje. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli bezpłatnie wziąć udział w próbnych egzaminach dla kategorii B i A: zmierzyć się z pytaniami testowymi (z egzaminu teoretycznego), a także sprawdzić się na placu manewrowym w części praktycznej (obsługa pojazdu oraz jazda po łuku, zaś w przypadku motocykla – slalom).

Halo, czy mnie widzisz?!

Odbyły się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia nawiązywały do akcji społecznej WORD Białystok "Halo, czy mnie widzisz?!", zwracającej uwagę na zjawisko martwego pola wokół samochodów ciężarowych. Po zajęciach w sali szkoleniowej uczestnicy mogli sami doświadczyć omawianego tematu, dzięki ciężarówce, która została użyczona przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przeprowadziła Grupa Ratownicza Nadzieja Białystok. Po próbnych egzaminach i warsztatach wszyscy chętni mogli przejść slalom w specjalnych goglach, które imitują stan po spożyciu alkoholu, narkotyków lub związany z brakiem snu. Następnie, dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, można było skorzystać z symulatora zderzeń.

facebook