Dodana: 4 lipiec 2015 11:43

Zmodyfikowana: 4 lipiec 2015 11:43

Bulwary Św. Jana Teologa na Bacieczkach

Wkrótce rozpocznie się budowa bulwarów przy ul. Herberta na osiedlu Bacieczki w Białymstoku. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na realizację tego zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2014

Ilustracja do artykułu 0x0 (3).jpg

Przy ul. Herberta na osiedlu Bacieczki w Białymstoku mają powstać bulwary, plac zabaw
i siłownia plenerowa. Teren zyska nową zieloną aranżację, oświetlenie oraz monitoring.

Do dyspozycji mieszkańców będą również ławki i stojaki rowerowe.
Odrestaurowany zostanie zbiornik wodny. Wybudowane zostaną również drogi dojazdowe, ścieżki pieszo-rowerowe oraz zjazd z ul. Herberta.
 Oferty do przetargu można zgłaszać do 17 lipca 2015 r.

 

Bulwary Św. Jana Teologa to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2014.
Zdobył on prawie 5,9 tys. głosów mieszkańców. Projekty z I edycji systematycznie pojawiają się na mapie naszego miasta. Białostoczanie mają już do dyspozycji Centrum Sportów Miejskich, wypożyczalnię narciarsko-rowerową na Pietraszach i nową drogę na osiedlu Bacieczki.
Trwają również ostatnie prace na Węglówce.

 

Bardzo cieszy nas aktywność i pomysłowość białostoczan – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To  dla nas cenna informacja o tym, jakie potrzeby inwestycyjne widzą mieszkańcy, a jednocześnie to szansa dla nich samych na to, by świadomie mogli współdecydować o przyszłości Białegostoku.


Idea Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród białostoczan. Dzięki tej inicjatywnie mieszkańcy Białegostoku mogą zdecydować, na jaką inwestycję w ich najbliższym otoczeniu zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu miasta. Zachęcamy do udziału w III edycji Budżetu Obywatelskiego.


 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook