Dodana: 10 maj 2019 11:27

Zmodyfikowana: 10 maj 2019 11:46

Białystok. XVI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

To wydarzenie ma zwrócić uwagę na problemy z jakimi codziennie zmagają się osoby niepełnosprawne i ich rodziny. W czwartek , 9 maja kilkaset osób przeszło przez centrum Białegostoku w corocznym marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych, niepełnosprawne dzieci i dorośli ze swoimi opiekunami, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji wspierających osoby niepełnosprawne. Podobnie jak w ubiegłych latach nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentował Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Tomasz Szeweluk.

Ilustracja do artykułu XVI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych (2).JPG

Uczestnicy marszu wyruszyli ok.godz.10.00 z  ul. Lipowej, przeszli przez Rynek Kościuszki pod Ratusz. Tam czekało mnóstwo atrakcji – gry, zabawy integracyjne,  występy wokalno-muzyczne i taneczne. Były też stoiska informacyjno-promocyjne instytucji  działających na rzecz niepełnosprawnych.
Nie zabrakło stoisk prezentujących dorobek osób niepełnosprawnych.

Głównym organizatorem dorocznego marszu jest Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „Aktywni” i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. W. Kikolskiego. 

oprac.ak

facebook