Dodana: 21 luty 2009 14:59

Zmodyfikowana: 21 luty 2009 14:59

HB Projekt sp. z o.o. – Hotel Branicki

Nazwa zgłoszenia: Hotel Branicki****
Producent/Wykonawca: HB Projekt Sp. z o. o.

Opis zgłoszenia: Czterogwiazdkowy Hotel Branicki w Białymstoku to pierwszy w regionie obiekt klasy boutique. Jego powstanie wiąże się nierozerwalnie z tradycją przedwojennego hotelu Ritz, który był jednym z najbogatszych i najelegantszych obiektów tamtego okresu w Polsce.
Hotel Branicki usytuowany w ścisłym centrum miasta, jednak z dala od głównych arterii, przyciąga klasą i oryginalnością.
Na gości czekają 32 indywidualnie zaaranżowane pokoje. Styl apartamentów „Hetmański” i „Różany” oraz sal konferencyjnych „Jan Klemens” oraz „Izabela” nawiązuje do tradycji czasów panowania Branickich – rodu silnie związanego z Białymstokiem. Hotel został wybudowany w miejscu znajdującej się tu wcześniej kamienicy.


W hotelu znajduje się również Restauracja Oranżeria, zawdzięczająca swoją nazwę oraz styl znanej w XVIII-wiecznej Europie przypałacowej oranżerii Hetmana Branickiego, w której organizowano słynne bale i uczty. Wysmakowane wnętrza podkreśla nastrojowy kominek oraz szklany świetlik.
W hotelu znajduje się także Klub „1871” i  Klub  Cygarowy  „Havana”. Klub „1871” to idealne miejsce do relaksu i zabawy.


Hotel Branicki w Białymstoku to pierwszy w mieście oraz w regionie Podlasia obiekt typu boutique. Hotele tej kategorii to zazwyczaj niewielkie obiekty charakteryzujące się indywidualną aranżacją wnętrz oraz wysoką jakością wyposażenia oraz usług. To, co odróżnia je od standardowych hoteli, to lepsza, bardziej bezpośrednia więź łącząca gości z personelem. Boutique hotels wypełniają niszę na rynku, nastawiając się na wybrednych klientów szukających alternatywnych, mniejszych, ekskluzywnych, wyjątkowych i nowoczesnych hoteli oferujących przytulny, a jednocześnie luksusowy pobyt.
Hotel został już doceniony wieloma nagrodami, m.in. statuetką „Budowa Roku 2005” w kategorii obiektów użyteczności publicznej w regionie północno-wschodnim, czy też I miejscem w ogólnopolskim konkursie dla internautów „Hotel z pomysłem” organizowanym przez miesięcznik „Hotelarz”.

facebook