Dodana: 4 marzec 2019 09:04

Zmodyfikowana: 4 marzec 2019 16:00

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych Województwa Podlaskiego już dziś

W poniedziałek, 4 marca, o godz. 10.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku (ul. Wyszyńskiego 1, sala 115) rozpocznie się finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych Województwa Podlaskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 75 uczestników z naszego województwa.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi związanych z branżą rolniczą. Konkurs jest skierowany do rolników, uczniów i studentów szkół rolniczych w wieku od 17 do 40 lat.

Zakres tematyczny obejmuje m.in. produkcję roślinną i  zwierzęcą, mechanizację rolnictwa, ochronę środowiska i odnawialne źródła energii, ekonomikę i zarządzanie, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zagadnienia dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zwycięzcy eliminacji wojewódzkich wezmą udział w Finale Krajowym, który odbędzie się w marcu  podczas jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach. 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Młodzieży Wiejskiej, a współorganizatorem – Samorząd Województwa Podlaskiego.

W załączeniu program wydarzenia.

 

fot.archiwum Wrota Podlasia

Pliki do pobrania

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook