Dodana: 18 czerwiec 2020 15:28

Zmodyfikowana: 18 czerwiec 2020 15:28

Konkurs "Tradycyjna Gęsina Wiejska" dla Kół Gospodyń Wiejskich

Jeszcze tylko do 18 czerwca można zgłaszać udział do konkursu "Tradycyjna Gęsina Wiejska". Do wygrania 100 piskląt białej gęsi. Organizatorem konkursu skierowanego do kół gospodyń wiejskich, jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Ilustracja do artykułu geese-3568536_960_720.jpg

Celem jest promowanie i upowszechnianie przyzagrodowego chowu i przetwórstwa gęsi wśród kół gospodyń działających na obszarach wiejskich i na rzecz ich rozwoju. Nagrodą będzie zakup do 100 sztuk piskląt!

- Zależy nam na tym, aby w polskim krajobrazie wiejskim na nowo powszechnie pojawiły polskie białe gęsi, a gospodarstwa rolne mogły z tego tytułu czerpać dodatkowe przychody. Gęsina to smaczne i bardzo zdrowe mięso, a tradycyjne przepisy na jej przyrządzanie są Paniom z pewnością znane. Warto kultywować te dobre zwyczaje i je upowszechniać. Koła Gospodyń Wiejskich mogą być w tym liderem! – podkreślają organizatorzy

 

 

Do konkursu mogą przystąpić zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego Zgłoszenia konkursowego, które może zawierać m.in. fotografie, materiały informacyjne i opisy dotyczące warunków chowu gęsi.

 

Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: nikidw.edu  

 

źródło: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi 
oprac. Aneta Kursa
fot.pixabay

facebook