Dodana: 8 kwiecień 2021 11:17

Zmodyfikowana: 8 kwiecień 2021 11:17

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Do 18 kwietnia przedłużono termin składania zgłoszeń w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich KWG w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Grafika informująca o Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Widoczny Pałac Prezydencki oraz naszyjnik z korali

W ramach konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

Inicjatorką konkursu jest Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP, która objęła go swoim Honorowym Patronatem.

Uczestnikami konkursu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs składa się z etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Ogłoszenie wyników wojewódzkich nastąpi w maju br. i zostanie opublikowane na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwycięzcy etapu będą reprezentować region podczas ogólnopolskiego finału w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Więcej informacji, w tym regulamin oraz karty zgłoszeniowe, dostępne są na stronie konkursu. Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

źródło: Prezydent.pl

oprac.: Marcin Nawrocki

red.: Paulina Dulewicz

facebook