Dodana: 12 listopad 2012 12:00

Zmodyfikowana: 12 listopad 2012 12:00

Karolina Kuklińska laureatką nagród na X Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie

7 listopada Karolina Kuklińska, z Opery i Filharmonii Podlaskiej, odtwórczyni roli Marty w operze „Straszny dwór” w reż. Roberto Skolmowskiego - otrzymała wyróżnienie, a także nagrodę prof. Małgorzaty Marczewskiej za wykonanie monodii oraz nagrodę specjalną za promocję artystycznej pieśni kaszubskiej i szczególne walory wykonawcze na X Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego.

To już kolejne z serii wyróżnień tej utalentowanej śpiewaczki – nie dalej jak we wrześniu otrzymała ona nagrodę Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej za wykonanie arii Aldony z musicalu „Człowiek z la Manchy” Mitcha Leigh.
 Karolina Kuklińska jest obecnie studentką klasy dyplomowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina – Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, na  kierunku: wokalistyka, specjalność: śpiew solowy. Umiejętności wokalne kształci w klasie prof. Cezarego Szyfmana.

Karolina Kuklińska od najmłodszych lat związana ze śpiewem. Od 2006r. współpracuje z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. W 2009 r. z tymże chórem brała udział w nagraniach utworów Stanisława Moryto, w których wykonywała także partie solowe. Na swoim koncie posiada wiele koncertów solowych m.in. organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny, a także przez Operę i Filharmonię Podlaską. Zimą 2010/2011 roku wystąpiła na deskach sceny Opery i Filharmonii Podlaskiej w roli złej Królowej w musicalu „Królewna Śnieżka”.
W X Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń wieczorna” zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną Związku Szlachty Polskiej. Została laureatką III nagrody w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej. W I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie zdobyła wyróżnienie, zaś w VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie Arii Aldonzy z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigh.  W maju 2011 roku zadebiutowała na scenie Białostockiego Teatru Lalek partią Marceliny z opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta. Obecnie kreuje rolę Marty w operze „Straszny Dwór” S. Moniuszki w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
 Brała udział w warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez Jacka Laszczkowskiego, Leonarda Mroza, Igora Perfilyewa, Jolantę Janucik, Jadwigę Rappe, Annę Radziejewską a także  Józefa Fraksteina. W swoim repertuarze posiada, oprócz partii operowych, liczne pieśni oraz muzykę oratoryjną.

Materiał OiFP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook