Dodana: 6 lipiec 2020 09:12

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2020 09:13

Znamy tytuł nowej planszówki o Suwałkach

Odzew na konkurs Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) dotyczący nazwy dla gry planszowej o Suwałkach, przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do SOK wpłynęło aż sto sześćdziesiąt jeden oryginalnych propozycji. Po burzliwych obradach komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs przyznając nagrodę główną i cztery wyróżnienia.

Ilustracja do artykułu „Gramy w Suwałki”.png

Po wnikliwym przeanalizowaniu nadesłanych propozycji, wybrano nazwę „Gramy w Suwałki” autorstwa Aleksandry Paproty. Nagrodą będzie Srebrny Suwal ufundowany przez Alicję Andrulewicz, Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, który zostanie wręczony podczas tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego oraz egzemplarz gry, który zwyciężczyni konkursu otrzyma w dniu jej oficjalnej premiery. Komisja przyznała również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Marlena Milewska, Maciej Ćwikliński, Marek Niedbała, Mariusz Bagan.

„Gramy w Suwałki” to gra planszowa, która będzie nieco sentymentalną podróżą po dziejach Suwałk, a zarazem połączy wiedzę o mieście z zasadami ekonomii. Gracze wcielą się w postaci wybitnych suwalczan z przedwojennej historii Suwałk. Na planszy znajdą się najważniejsze budynki miasta. Te historyczne i współczesne oraz miejsca kochane przez suwalczan, z którymi łączy się wiele dobrych i ciepłych wspomnień, relaks i wypoczynek oraz wszędzie obecny dobry duch kultury.

źródło i foto: Suwalskiego Ośrodka Kultury
oprac. Anna Augustynowicz

facebook