Dodana: 1 wrzesień 2022 14:47

Zmodyfikowana: 1 wrzesień 2022 14:47

„GrajEwo Jazz Festiwal 2022”

To wydarzenie o wyjątkowym charakterze, tworzone przez ludzi z pasją, którzy nie boją się realizować swoich marzeń. W grajewskiej restauracji Balton, w czwartek, 25 sierpnia odbyła się druga edycja „GrajEwo Jazz Festiwal”. Po raz kolejny impreza zgromadziła miłośników Jazzu nie tylko z Grajewa, ale również innych miast Polski. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

Kobieta i mężczyzna na scenie

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Beata Przybytek z zespołem (Andrzej Gondek, Bogusław Kaczmar, Adam Kowalewski, Tomasz Machański), której niezwykle energetyczny koncert fantastycznie wpisał się w hasło festiwalu – „Najbardziej energetyczny Jazz Festiwal w Polsce”. Muzyka płynąca ze sceny w połączeniu z jazzowym śpiewem wokalistki wprowadziły zebranych w odpowiedni nastrój i przygotowały na koncert kolejnej wokalistki - Doroty Miśkiewicz wraz z Markiem Napiórkowskim. Zebrana publiczność ponownie mogła rozkoszować się fantastycznym głosem i solowymi gitarowymi wykonaniami utworów oraz wyrafinowanymi jazzowymi improwizacjami.

Gwiazdą wieczoru w tym roku była wybitna wokalistka jazzowa - Krystyna Prońko w towarzystwie swojego trio (Piotr Prońko, Przemysław Raminiak, Tomasz Wendt). W zaprezentowanym repertuarze nie zabrakło zarówno znanych wszystkim utworów sprzed lat, jak i tych najbardziej aktualnych.

Każda z artystek po swoim koncercie została uhonorowana gromkim aplauzem publiczności, kwiatami i maskotką grajewskiego wilka wręczonymi przez organizatorów festiwalu.

Podczas przerw między kolejnymi występami można było podziwiać wyjątkową wystawę obrazów z płyt winylowych autorstwa Agi Krysiuk.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Artur Kosicki.

źródło i fot.: Grajewskie Centrum Kultury
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook