Dodana: 12 październik 2021 11:33

Zmodyfikowana: 12 październik 2021 11:33

Zakończyła się Karawana bez Granic

Karawana bez Granic 2021 to międzynarodowa grupa artystów, którzy w ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic odwiedzała z autorskim spektaklem szkoły i placówki wychowawczo-oświatowe i prowadzi różnorodne warsztaty kulturalne. Tegoroczny festiwal odbył się dzięki wsparciu między innymi województwa podlaskiego.

grupa młodzieży przybijająca sobie piątki

W tym roku Karawana podróżowała po Podlaskiem i zawitała do 8 placówek: Zespołu Szkół w Sokółce, Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce, Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, Zespół Szkół w Suchowoli, Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce, Szkołę Podstawową Nr 11 w Białymstoku oraz Szkołę Podstawową im. Cyryla i Metodego w Białymstoku. W ciągu kilku dni prawie 2000 uczniów podlaskich szkół mogło podziwiać autorską prezentację wybitnych artystów z całego świata, a następnie aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

To niezwykłe widowisko artystyczne tworzone co roku pod dyrekcją artystyczną Pana Arkadiusza Ziętka ma na celu zwiększenie otwartości młodzieży na nieznane dziedziny działań kulturalnych, odmienność kultur i stylów. W tym roku w skład Karawany bez Granic wchodzili m.in. artyści z: Argentyny, Holandii, Czech, Niemiec, Burkina Faso, Anglii, Polski, Chorwacji i Indii. Organizatorzy przygotowali uczestnikom niezwykłą dawkę różnorodnych warsztatów muzycznych: afro hip-hopu, instrumentów zachodniej Afryki, gry na ukulele i bębnach, śpiewu klasycznego, beat-box, wokalno-rytmiczny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia clownady, hula-hop, akrobatyki powietrznej i warsztaty taneczne łączące Bollywood, Jazz i elementy salsy. Młodzież mogła także próbować swoich sił w swobodnej ekspresji teatralnej i capoeiry - brazylijskiej sztuce walki będącej formą rytmicznej akrobatyki. W każdym roku działanie spotyka się z dużym zainteresowaniem młodzieży, niesie powiew nowego stylu i formy dotarcia z ofertą kulturalną. Uczy współpracy i otwartości na innych ponad granicami.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Salezjańskie – Inspektoria (Prowincja) św. Stanisława Kostki w Warszawie, Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce.

źródło: Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku
oprac.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook