Dodana: 22 czerwiec 2020 11:32

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2020 11:32

Violini a due u Łomżyńskich Filharmoników

Łomżyńscy Filharmonicy zapraszają na swój pierwszy koncert na żywo od czasu ogłoszenia epidemii. W czwartek 25 czerwca o godzinie 19:00 w Kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży wystąpi duet skrzypcowy Polish Violin Duo: Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak, laureaci I nagrody i nagród specjalnych Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Towarzyszyć im będzie Łomżyńska Filharmonia pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Wstęp wolny.

Ilustracja do artykułu 2020-06-25-big.jpg

Polish Violin Duo od wielu lat bierze udział w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursach skrzypcowych oraz kameralnych zdobywając zawsze czołowe lokaty. Na swoim koncie mają ponad 180 nagród m.in. na konkursach w Japonii, USA, Serbii, Danii, Grecji, Szwecji, Anglii, Francji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Polsce. Jako duet prowadzą również ożywioną działalność koncertową.

W programie koncertu znajdą się między innymi dzieła na dwoje skrzypiec Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Henryka Wieniawskiego i Igora Frołowa.

Więcej informacji znajduje się  (link do strony): tutaj

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
oprac. Aneta Kursa

 

facebook