Dodana: 11 sierpień 2020 11:51

Zmodyfikowana: 11 sierpień 2020 11:52

VIII Festiwal „Tykocin – Królewskie Śpiewanie” za nami

Trzy dni niezwykłych koncertów w wykonaniu znakomitych polskich artystów – w miniony weekend (7-9.08) na dziedzińcu Alumnatu w Tykocinie już po raz ósmy odbył się Festiwal „Tykocin – Królewskie Śpiewanie”. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu województwa podlaskiego. Marszałka Artura Kosickiego podczas inauguracji festiwalu reprezentowała Agata Puchalska, Dyrektor Biura Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego( UMWP).

Ilustracja do artykułu Festiwal Tykocin - Królewskie Śpiewanie (3).jpg

Tegoroczny festiwal to już ósma edycja tego niezwykłego muzycznego wydarzenia. Na dziedzińcu Alumnatu w Tykocinie wystąpili m.in. Jacek Kotlarski, Edyta Krzemień, Olga Szomańska i Kasia Łaska i Damian Aleksander. Ostatni festiwalowy dzień należał do podlaskich zespołów ludowych. 

Otwarcie i koncert inaugurujący odbyły się w piątek (7.08). Podczas uroczystości dyrektor Agata  Puchalska odczytała list od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego skierowany do organizatorów i uczestników festiwalu.

„Z radością przyjmuję organizację kolejnej, VIII już edycji, wspaniałego wydarzenia muzycznego, jakim jest Festiwal „Tykocin – Królewskie Śpiewanie”. W znaczący sposób przyczynia się on bowiem do promocji polskiej muzyki i polskich kompozytorów. Dzięki zaś swojej, oryginalnej formule, Tykociński Festiwal daje również możliwość poznania wartościowych dzieł muzyki światowej.” – czytamy m.in. w liście (pełna treść poniżej).

W podziękowaniu za finansowe wsparcie organizacji festiwalu, burmistrz Mariusz Dudziński przekazał marszałkowi obraz z panoramą Tykocina.

Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Radio Nadzieja.  „Klimat „miasteczka bajeczki”, jak również sukces wcześniejszych edycji, zachęcił do ponownego zorganizowania tego niezwykłego Festiwalu, na równie wysokim poziomie artystycznym co w latach poprzednich.” – czytamy na stronach organizatora.
Festiwal „Tykocin – Królewskie Śpiewanie” cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Tykocina, Białegostoku, Łomży oraz okolicznych miejscowości, a także przebywających w naszym regionie turystów.

List marszałka Artura Kosickiego 

 

 

 

oprac. Aneta Kursa
fot. Radio Nadzieja

facebook