Dodana: 20 listopad 2020 12:46

Zmodyfikowana: 20 listopad 2020 12:46

Tradycyjne pieśni polskie Suwalszczyzny w SOK

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) zaprasza na retransmisję koncertu z 20 września br. „Tradycyjne pieśni polskie Suwalszczyzny”. Koncert będzie można obejrzeć w niedzielę (22.11) na kanale YouTube i profilu Facebook. Początek o godz. 18.00.

Fragment afisza zapowiadającego koncert "Na styku kultur - Piesni Polskie z Suwalszczyzny"

Muzyczny finał trzydniowych warsztatów tradycyjnych pieśni polskich z Suwalszczyzny z cyklu spotkań „Na styku kultur”, m.in.: weselnych, miłosnych, sierocych, żniwnych oraz ballad. Wystąpiły najstarsze i najbardziej uznane śpiewaczki ludowe powiatu suwalskiego: Anna Andruszkiewicz, Helena Napierała i Stanisława Czuper, śpiewacze zespoły ludowe Wigranie (Stary Folwark), Zorniczeńka (Wysokie k. Raczek), Jezioranki, Szuwarki (Wiżajny) i Ancyjas z SOK oraz uczestnicy warsztatów. Gośćmi koncertu byli również laureaci 54. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą: rodzinny Zespół Śpiewaczy z Rakowicz, Józef Luty, harmonista z Szypliszk, Damian Balcer z Wiżajn, Krystian Barszczewski z Wiktorią Wawrukiewicz z Zajączkowa oraz Beata Szyszko-Anzulewicz z uczennicami z Rutki Tartak.

 

Retransmisję koncertu zarejestrowanego w Sali Kameralnej SOK 20 września 2020 r., można będzie obejrzeć na kanale YouTube i profilu Facebook SOK.

 

 

Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku Suwalskiego Ośrodka Kultury 

 

źródło: SOK Suwałki 
oprac. Aneta Kursa

facebook