Dodana: 8 styczeń 2021 12:00

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2021 12:00

„Suwałki 2020 - przez parawany przeszłości”- nowa wystawa w Galerii Sztuki w Suwałkach

Galerii Sztuki (GS) Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) zaprasza na nową wystawę realizacji fotograficznych. Kolekcja prezentowana będzie od 8.01 do 14.03 2021 roku. Przestrzeń GS Stara Łaźnia SOK posłuży tym razem do zaprezentowania obrazów z przeszłości Suwałk.

Kolaż zdjęć z wystawy.

Na fotografiach Radosława Krupińskiego zobaczymy zamrożone w podzielonych kadrach obrazy wybranych momentów życia z ostatnich 30 lat Suwałk. Dwumetrowe pasy płótna, przedstawiające życie codzienne miasta, nabierają czasem impresyjnego charakteru witraży, czasem zaś sennego marzenia.

Wielkoformatowe realizacje fotograficzne, składające się na tę wystawę, to obrazy życia codziennego ujęte, z jednej strony, w alegoryczne zestawy z opowieścią, a z drugiej zaś, w wyglądające jak witraże, impresyjne obrazy miejskich zaułków. Fotografie zostały ubrane w formę wysokich, dwumetrowych pasów płótna, składających się na większe obrazy fotograficzne. Tak podzielona na części rzeczywistość, która mimo tego, że pierwotnie została zarejestrowana w reporterski sposób, tu została pokazana w formie sugerującej wielkoformatowe, impresyjne płótna. Te artystyczne wizje migawkowych ujęć z codziennego życia miasta, powstały w okresie ostatnich trzydziestu lat (1988-2020).

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. A. Wajdy 3 od 8 stycznia do 14 marca 2021 roku (z wyłączeniem na czas trwania pandemicznych ograniczeń w działalności galerii) oraz w przestrzeni wirtualnej galerii fotografii do końca marca 2021 r.

Autorem wystawy jest Radosław Krupiński, fotograf i kurator wystaw fotograficznych, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny, nauczyciel fotografii. Więcej o artyście można przeczytać na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa jest realizowana w ramach stypendium Miasta Suwałki na rok 2020 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. 

źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

oprac. Paulina Dulewicz

 

facebook