Dodana: 23 czerwiec 2020 14:48

Zmodyfikowana: 23 czerwiec 2020 14:48

Spektakl dyplomowy „Pandemija” w reż. Agaty Biziuk na wirtualnej scenie Akademii Teatralnej

Po "Śmierci porucznika" to kolejna premierę przedstawienia dyplomowego studentów czwartego roku aktorstwa. Będzie to "PandemiJa", napisana i wyreżyserowana przez Agatę Biziuk sztuka wprost odnosząca się do globalnej sytuacji ostatnich kilku miesięcy wywołanej pandemią Covid-19 i strategii życiowych młodych ludzi podejmowanych wobec niej.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Rejestrację dyplomu będzie można zobaczyć 14 lipca 2020 o godz. 19:00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku. Link do nagrania zostanie opublikowany na wydarzeniu na Facebooku.

Premierę poprzedzi dyskusją on-line z reżyserką i zaproszonymi gośćmi – szczegóły wkrótce.

Spektakl zostanie wyemitowany bezpłatnie. Uczelnia zachęca jednocześnie do dobrowolnych wpłat na fundusz stypendialny dla naszych studentów - na konto 72 1130 1017 0020 1557 2020 0002 i/lub wpłat na rzecz niezwykle kosztownej kuracji przeciwnowotworowej prof. Andrzeja Strzeleckiego - na subkonto podopiecznego Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068 z dopiskiem „dla Andrzeja S.”

PandemiJa
spektakl dyplomowy studentów IV roku kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, Filii w Białymstoku

Spektakl dyplomowy czwartego roku, jak i środki w nim użyte, są głośnym krzykiem młodych ludzi wobec otaczającej  ich nowej i sterylnej rzeczywistości. Niemożność wykonywania zawodu, strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów popchnął twórców do stworzenia onirycznego kolażowego spektaklu, w którym partnerem i lalką staje się kamera. Korzystając z technik mieszanych, przenosimy się w świat dotykający pandemii, w krzywym zwierciadle odbijamy prozaiczność życia, ale i mierzymy się z największymi traumami i lękami.

reżyseria, test: Agata Biziuk
scenografia, kostiumy: Marika Wojciechowska
muzyka: Natasza Topor
choreografia: Anna Sawicka-Hodun
reżyseria świateł: Maciej Iwańczyk
zdjęcia: Tobiasz Czołpiński
montaż: Jonasz Czołpiński
asystent reżyserki: Rūdolfs Apse
występują: Małgorzata Apse, Rūdolfs Apse, Magdalena Bednarek, Anna Konieczna, Karolina Mazurek, Anna Nieciąg, Katarzyna Pilewska, Karol Sławek, Agata Słowik, Zbyszek (gościnnie)

 

fot.: plakat autorstwa Mariki Wojciechowskiej
oprac. Aneta Kursa

facebook