Dodana: 17 czerwiec 2020 13:21

Zmodyfikowana: 17 czerwiec 2020 13:21

Plenery malarskie dla dorosłych w Augustowie

Augustowskie Placówki Kultury (APK) oraz Stowarzyszenie „W Sercu Puszczy” serdecznie zapraszają na cykl spotkań malarskich w miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody z opowieściami o Augustowie w tle. Plenery skierowane są do osób dorosłych, malarzy, amatorów lub osób, które po prostu chcą spędzić miło czas i zrelaksować się przy sztaludze.

Ilustracja do artykułu plenery malarskie dla dorosłych plakat.jpg

Pierwsze zajęcia ph. „Plener Dworek” odbędą się 27 czerwca (od godz. 11:00) przy Muzeum Kanału Augustowskiego. Tam, w cieniu drzew, rozstawione zostaną sztalugi, zmieszane farby i będzie można posłuchać trochę historii o Kanale Augustowskim, o kanale Bystrym o rzece Netcie oraz przyrodzie wokół niej.

Kolejne spotkanie, 18 lipca (od godz. 11:00), to „Plener Netta” na błoniach, okolice Perły. Tam na trawce, na kocykach, będzie można posłuchać legend augustowskich i nie tylko, a potem przenieść na płótno wyobrażenia, jak takie postacie z legend mogły wyglądać.

Ostatnie spotkanie to „Plener Dworzec” i odbędzie się 22 sierpnia (od godz. 11:00) na dworcu kolejowym na Lipowcu. Obrazy tego dnia poświęcone będą pięknej architekturze dworca oraz okolicom.

Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są w Miejskim Domu Kultury, Nowomiejska 41 lub pod numerem telefonu 87 643 36 59.
Koszt jednych warsztatów to 40 zł. Opłaty należy dokonać przed warsztatami w Miejskim Domu Kultury. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały.

źródło: APK
oprac. Anna Augustynowicz

facebook