Dodana: 22 marzec 2019 10:51

Zmodyfikowana: 22 marzec 2019 10:51

Piano Day w Łomży – Kuba Płużek solo

Już po raz piąty cały świat świętuje Piano Day dokładnie w 88 dniu roku, ponieważ tyle klawiszy ma fortepian. W Łomży z solowym koncertem wystąpi Kuba Płużek, jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych pianistów polskiej młodej sceny jazzowej. Koncert 30 marca w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Początek o godz. 19.00.

Plakat koncertu: na zdjęciu mężczyzna przy fortepianie

Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma. Pomysł artysty szybko podchwycili inni muzycy. Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu, a wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.

Kuba Płużek, jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych pianistów polskiej młodej sceny jazzowej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Nagrywa i koncertuje z kwartetem (Max Mucha, Dawid Fortuna, Marek Pospieszalski). Występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

Godzina : 19.00
Miejsce : MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
Bilety : 15 / 20 zł

mat. od org.

facebook