Dodana: 12 styczeń 2021 08:23

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2021 08:23

Noworoczny koncert Łomżyńskich Filharmoników - 14.01

W najbliższy czwartek Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zagra swój pierwszy koncert w Nowym Roku. Wystąpią w nim wspaniali wokaliści: Barbara Lewicka (sopran) i Grzegorz Piotr Kołodziej (baryton). Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Plakat informujący o Noworocznym koncercie Łomżyńskich Filharmoników

Barbara Lewicka współpracuje jako solistka z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego, Cappellą Gedanensis, chórem Cantores Veiherovienses, chórem Insieme z Krakowa, Teatrem Otwartym w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z pianistą i satyrykiem Waldemarem Malickim. Brała udział w spektaklach operowych w Międzynarodowym Centrum Kultury św. Jana w Gdańsku. Występowała na Międzynarodowym festiwalu w Kalmar Lansmusiken w Szwecji, International Festival Musical Greetings „From The Faraway Country” w Izraelu.

Grzegorz Piotr Kołodziej zalicza się do grona śpiewaków, których śmiało można określić jako aktorów operowych. Laureat Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1999), a także Nagrody Głównej (recital w Londynie) pierwszej edycji Muzycznego Forum Młodych Gdańsk 2005. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Opera Island przy współpracy Opery Covent Garden, Operą Krakowską. Koncertuje również za granicą – Anglia, Litwa, Turcja, Włochy, Dania, Niemcy.

W programie koncertu znajdą się przeboje z najsłynniejszych musicali, między innymi ze „Skrzypka na dachu” Jerry’ego Bocka, „Upiora w operze” Andrew Lloyd Webbera, czy „My fair Lady” Fredericka Loewe.

Więcej informacji o koncercie.

Koncert będzie można obejrzeć 14 stycznia 2021 roku o godzinie 18:30, na stronie Filharmonii Łomżyńskiej.

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

oprac. Paulina Dulewicz

facebook