Dodana: 15 czerwiec 2020 13:08

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 13:21

Ludwig van Beethoven u Łomżyńskich Filharmoników 18.06

Łomżyńscy Filharmonicy zapraszają na swój kolejny koncert online. W czwartek (18.06) o godz. 18:30 na stronie internetowej filharmonia.lomza.pl usłyszymy muzykę wielkiego Ludwiga van Beethovena. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Marta Gębska, a Orkiestrę Łomżyńskiej Filharmonii poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Ilustracja do artykułu 2020-06-18-big.jpg

Internetową publiczność zaszczyci Marta Gębska, młoda skrzypaczka, która należy do grona najwybitniejszych solistek swojej generacji. Laureatka pierwszych nagród konkursów skrzypcowych w Polsce (w tym Konkursu dla Młodych Skrzypków w Lublinie). Po udanym debiucie jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego występuje regularnie na estradach polskich i zagranicznych, wykonując koncerty symfoniczne i recitale. Koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Hadze (Holandia), Kastell Goch (Niemcy).

W programie koncertu w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego znajdzie się między innymi Romans F-dur na skrzypce i orkiestrę, Menuet G-dur, Marsz turecki z muzyki teatralnej „Ruiny Aten” oraz fragmenty najsłynniejszych symfonii Beethovena.

 

źródło/fot.: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

red. Cezary Rutkowski

facebook