Dodana: 13 lipiec 2020 12:55

Zmodyfikowana: 13 lipiec 2020 15:12

„Kultura na każdą porę roku” – Kobranocka w Augustowie!

W ramach bloku „Lato pod gwiazdami” w piątek (24.07) przed augustowską widownią po raz pierwszy w tym roku wystąpi na scenie w rockowym repertuarze wolności zespół Kobranocka. Największe przeboje grupy to: „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju”, „Ela, czemu się nie wcielasz?”. Koncert odbędzie się w amfiteatrze nad Neckiem o godz. 20.

Ilustracja do artykułu miniatura kobra.jpg

Augustowskie Placówki Kultury (APK) w lipcu rozpoczynają realizację zadania p.n. „Kultura na każdą porę roku” dofinansowanego w ramach programu Kultura Dostępna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach APK zorganizują cykl wydarzeń promujących lokalne bogactwo kulturowe, jak również sięgających do dziedzictwa narodowego, realizującego się w muzyce i teatrze.

Każde z wydarzeń będzie opierało się na schemacie „występ lokalnego zespołu muzycznego/grupy teatralnej – profesjonalny koncert/spektakl”, tak by bezpłatnie pokazać  lokalnej – miejskiej i wiejskiej – społeczności formy sztuki rzadko dostępne w Augustowie, ale i uświadomić istnienie lokalnej kultury, co pomoże docenić jej rolę i znaczenie w życiu.

W dniu pierwszego letniego koncertu w Augustowie zanim usłyszymy przeboje grupy Kobranocka, na scenie staną The Boars – zespół w składzie – Bartosz Gajewicz (perkusja), Tomasz Kopecki (wokal, gitara elektryczna), Wojciech Łabacz (gitara elektryczna) i Sebastian Szyperek (gitara basowa) jest  laureatem  Rockowań 2019. Dotychczas nagrali 4 utwory, które usłyszeć można na antenie podlaskich rozgłośni radiowych. Koncertują w Augustowie i Suwałkach chętnie angażując się w działalność charytatywną. Teraz pracują nad nagraniem debiutanckiej płyty.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są dostępne w Miejskim Domu Kultury, przy ul. Nowomiejskiej 41.

Uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu Imprez organizowanych przez APK w czasie trwania epidemii CVID-19, znajdującego się na stronie internetowej www.apk.augustow.pl

 

źródło/fot.: Augustowskie Placówki Kultury

oprac. Cezary Rutkowski

facebook