Dodana: 6 lipiec 2020 08:28

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2020 08:28

„Kot w butach” na zakończenie „Rekwizytorni Online"

Teatr Lalki i Aktora (TLiA) w Łomży zaprasza na ostatnie nagranie zrealizowane w ramach projektu „Rekwizytornia Online", którego motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach". Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – dyrektor naczelny i artystyczny TLiA.

Ilustracja do artykułu rekwizytornia-kot-w-butach.png

Projekt zamyka czytanie performatywne w wykonaniu Rafała Swaczyny pt. „Kot w butach” na podstawie bajki Charlesa Peraulta. Opowiada ona historię najmłodszego syna młynarza i kota, którego otrzymał w spadku od ojca. Okazuje się jednak, że pozornie najmniej wartościowa cześć spadku, głównie swoim sprytem i pomysłowością sprawia, że bohater zyskuje miano Markiza de Karabasza i uznanie króla. Wszystko za sprawą pary butów i worka!

Wszystkie nagrania zrealizowane w ramach projektu są dostępne na stronie internetowej teatru - link do witryny oraz Facebooku - link do fanpage'a.

źródło i foto: TLiA
oprac. Anna Augustynowicz

facebook