Dodana: 23 luty 2021 10:21

Zmodyfikowana: 23 luty 2021 10:35

Kolejny koncert na żywo w SOK - zagra SUSZ

Suwalsko-sejneńskia grupa SUSZ wystąpi w Suwalskim Ośrodku Kultury (SOK) w najbliższą niedzielę (28.02) o godz. 18.00. Podczas koncertu zespół zagra utwory z płyty „Romans". Znalazło się na niej osiem wierszy Bolesława Leśmiana oraz cztery nowe piosenki. Zespół zapowiada również muzyczną niespodziankę - być może zabrzmi poezja Mariny Cwietajewej.

Logo zespołu SUSZ. Grafika: wiązka zasuszonych roślin i napis SUSZ

Dokładnie rok temu SUSZ wystąpił na największej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury z poetyckim albumem pt. “Romans”, którym na nowo odkrył przed słuchaczami wiersze Bolesława Leśmiana. Dzięki autorskiej muzyce i charakterystycznemu wokalowi Moniki Rudowicz całość brzmi świeżo i niepowtarzalnie. Tym razem usłyszymy też cztery nowe piosenki, a zespół zapowiada dodatkową niespodziankę.

- To nie był łatwy rok. Jak wszystkim, także nam posypały się plany, a my z coraz większym dystansem i pokorą zastanawialiśmy się na co właściwie mamy wpływ. Otóż mamy wpływ na relacje między sobą. To był dobry rok jeśli chodzi o próby, docenianie tego co mamy, docenianie siebie nawzajem. Oby tak zostało między nami, bo sprzyja to muzyce. Leśmian wciąż podsyła nam nowe teksty, a my zamieniamy je w piosenki – mówi wokalistka zespołu, Monika Rudowicz.

Suwalski zespół SUSZ tworzą artyści, którzy wywodzą się z różnych światów muzycznych: rocka, jazzu, muzyki alternatywnej i tradycyjnej. Łączeniu różnych gatunków muzycznych zespół zawdzięcza oryginalne brzmienie. Grupa występuje w składzie: Monika Rudowicz (śpiew), Jan Czerniecki (gitara), Jerzy Korzun (perkusja), Piotr Skowroński (akordeon) i Józef Stankiewicz (bas, kontrabas).

Autorką logo zespołu, okładki do albumu „Romans” oraz artystycznych wizualizacji do utworów z płyty, które będą ilustracją muzyki, jest Marta Łanczkowska, suwalska malarka i graficzka, instruktorka plastyki prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Slow Art.

Koncert odbędzie się w niedzielę (28.02) o godz. 18.00 w sali im. A. Wajdy SOK. Bilety w cenie 20 zł dostępne online na stronie SOK oraz w kasie biletowej przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Koncert realizowany jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

 

źródło: SOK
oprac. Aneta Kursa

facebook