Dodana: 1 czerwiec 2020 09:24

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2020 09:24

Jazz i gospel online. Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na retransmisje koncertów

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) zaprasza w najbliższy weekend (5.06 i 7.06) na retransmisje koncertów online. Zaprezentowane zostaną: „Na Dywaniku u Marii 2018” w wykonaniu Macieja Sadowskiego oraz „II Soulwałki Gospel Workshop 2015” Norrisa Garnera Oratorium Gospel Stworzenie Świata.

Ilustracja do artykułu SOK.jpg

Maciej Sadowski Kwadrat, Na Dywaniku u Marii 2018
piątek, 5.06.2020, godz. 18.00

Maciej Sadowski Kwadrat to solowy projekt pochodzącego z Suwałk muzyka współtworzącego muzykę z Sekstansem, Almost Jazz Group, Zgniłością i Marcinem Świetlickim. W Suwałkach zagrał na wakacyjnej scenie Na Dywaniku u Marii łącząc technikę, elektronikę, surowe brzmienia i medytacyjny spokój.

MSK miał być typowym projektem solowym muzyka jazzowego. Do własnych kompozycji lider zespołu poszukiwał współwykonawców, odpowiedzialność za cały projekt chcąc wziąć w swoje ręce. Do solowej produkcji dojrzewał długo, studiując klasykę i jazz, grając jako muzyk sesyjny w wielu projektach jazzowych oraz rozrywkowych. Ostateczny kształt Kwadrat nabrał dzięki ludziom, którzy się w ten projekt zaangażowali. W nazwie zespołu, obok Macieja Sadowskiego, równie ważny jest Kwadrat. Widzowie koncertu Na Dywaniku u Marii mogli przekonać się dokąd zaprowadziły Macieja Sadowskiego muzyczne poszukiwania. Żywy odbiór improwizowanej ich części, odzwierciedlającej indywidualne muzyczne podróże, inspiracje i potrzeby artysty, przekonuje o unikalności tego rodzaju eksperymentów.

· Link do wydarzenia na FB

· Link do koncertu na YT


Norris Garner Oratorium Gospel Stworzenie Świata, II Soulwałki Gospel Workshop 2015
niedziela, 7.06.2020, godz. 18.00

Suwałki i II Souwałki Gospel Workshop 2015 wybrał na światową premierę swojego projektu Norris Garner, wokalista, kompozytor i aranżer z USA. Na scenie wystąpiło ponad 100 osób, chóry z Polski i za granicy, Holy Noiz i Suwalska Orkiestra Kameralna.

Trudno na koncercie muzyki gospel pozostać obojętnym, nie tańczyć i klaskać, słysząc tę porywającą muzykę – gospel ma potężną moc jednoczenia ludzi, błyskawicznie uwodzi duszę i ożywia ciało. Tak właśnie było na koncercie Norris Garner Oratorium Gospel Stworzenie Świata, prawdziwa potęga muzycznej Dobrej Nowiny. Koncert w Suwałkach był częścią tournee Garnera po Polsce i jednocześnie jedynym realizowanym w tak dużym składzie. W koncercie wystąpiły chóry z Polski i zagranicy, m.in. Soul Connection Group, Konin Gospel Choir i Suwałki Gospel Choir, solistka Gabi Gąsior, jazzowy zespół Holy Noiz oraz Suwalska Orkiestra Kameralna. Tematem przewodnim było biblijne stworzenie świata opisane w Księdze Rodzaju. Wieczór wzbogacił multimedialny pokaz fotografii autorstwa Suwalskiej Grupy Twórczej oraz recytacja fragmentów Pisma Świętego.

· Link do wydarzenia na FB

· Link do koncertu na YT


źródło: Suwalski Ośrodek Kultury
oprac. Anna Augustynowicz
fot.: Małgorzata Sawicka

facebook