Dodana: 15 czerwiec 2020 14:33

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 15:09

Jaś i Małgosia w Rekwizytorni Online

Teatr Lalki i Aktora w Łomży tydzień rozpoczyna od trzeciego nagrania zrealizowanego w ramach projektu "Rekwizytornia Online". Głównym motywem przedsięwzięcia jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach". W poniedziałek (15.06) Teatr udostępnia czytanie performatywne w wykonaniu Marzanny Gawrych pt. „Jaś i Małgosia” na podstawie baśni Braci Grimm.

Ilustracja do artykułu _MG_69111620.JPG

To doskonale wszystkim znana opowieść o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez złą macochę spotkały okrutną czarownicę, która czyha na ich życie. Uczy kolejne pokolenia dzieci, że nie wszystko jest takie, jak na pierwszy rzut oka się wydaje.


Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształcono w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny
i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

 

źródło: Teatr Lalki i Aktora w Łomży
oprac. Aneta Kursa

facebook