Dodana: 22 lipiec 2022 09:41

Zmodyfikowana: 22 lipiec 2022 09:41

IV Dzień Rodziny w Hodyszewie

To impreza gdzie i duży i mały znajdzie coś dla siebie – IV Dzień Rodziny w Hodyszewie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 24 lipca. Organizatorem jest Fundacja Pojednanie, a partnerem wydarzenia Województwo Podlaskie.

Plakat pikniku rodzinnego w Hodyszewie. Zawiera informacje umieszczone w tekście.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów: dziecięcych, folklorystycznych i disco polo, loterię, licytacje, popisy na koniach, spotkanie z alpakami czy gry i zabawy dla całych rodzin.
I to nie koniec atrakcji. Dzieci skorzystają z dmuchanego placu zabaw i malowania twarzy, a koła gospodyń wiejskich oferować będą swoje smakołyki. Wieczorem taniec z ogniem zaprezentuje grupa Venom.

– Nasz festyn zostanie uświetniony obecnością Dam Kurkowych św. Rity z Białegostoku, które propagują kulturę staropolską. Przeprowadzą one gry i zabawy historyczne, jak również zapraszają na strzelanie z łuku – informuje ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie. – Ponadto spodziewamy się Podlaskiej Chorągwi Husarskiej.

IV Dzień Rodziny odbędzie się na placu przy Ośrodku „Ojczyzna” nieopodal Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rozpocznie się mszą św. o godz. 12.00, a zakończy się o godz. 22.00.
Pieniądze zebrane podczas tego dnia będą przeznaczone na budujący się ośrodek pomocy rodzinie „Dom Miłosierdzia” w Hodyszewie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in.: biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

 

źródło: Fundacja Pojednanie
oprac.: Aneta Kursa

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook