Dodana: 25 marzec 2019 10:38

Zmodyfikowana: 25 marzec 2019 10:46

Innowacyjny sposób zwiedzania wystawy kolekcji - SEPPO wkrótce w Galerii Arsenał

Zwiedzaj wystawę kolekcji z własnym smart fonem. Galeria Arsenał zaprasza grupy studentów i licealistów do wzięcia udziału w bezpłatnych i innowacyjnych warsztatach SEPPO towarzyszących wystawie „FOGHORN. Wątek transformacji w pracach z Kolekcji II”.

Ilustracja do artykułu _MG_0057.jpg

Wystawa sztuki współczesnej jako gra komputerowa? Zwiedzanie ekspozycji z komórką w ręku? Nagrywanie filmików inspirowanych konkretnymi pracami? Poznanie dzieł z Kolekcji II Galerii Arsenał przez zespołową zabawę? To wszystko już wkrótce będzie możliwe dzięki SEPPO - innowacyjnej fińskiej platformie gier edukacyjnych, wykorzystującej nowe technologie i interaktywne narzędzie game-based learning.

Uczestnicy warsztatów w Galerii Arsenał elektrownia będą w przestrzeni wystawy "FOGHORN" korzystać z urządzeń mobilnych (np. ze swoich smartfonów). Po rozpoczęciu gry na urządzeniach mobilnych graczy pojawia się mapka wystawy. Przy obiektach znajdują się opisy prac oraz zadań, które trzeba wykonać w określonym czasie. Niektóre z zadań mają charakter multimedialny, a ich produktem jest np. film stworzony wspólnie przez uczestników warsztatów.

Galeria Arsenał jest pierwszą instytucją kultury w Polsce wykorzystującą fińską platformę gier edukacyjnych SEPPO do nieszablonowych działań warsztatowych w obszarze sztuki współczesnej.

02.04.2019 - 26.04.2019,  w godz. 10:00-15:00
Miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Współpraca ze strony Galerii: Eliza Urwanowicz-Rojecka
Przygotowanie i realizacja: Katarzyna Kida, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Katarzyna Wiska, Justyna Zieniuk
Zapisy grup: e.urwanowicz@galeria-arsenal.pl

***

SEPPO zostało po raz pierwszy wdrożone przez Galerię Arsenał w ramach bezpłatnego pilotażowego programu warsztatowego, towarzyszącego wystawie Anny Zaradny „Soundless” w 2018 roku. Warsztaty zostały z sukcesem przeprowadzone w czterech grupach warsztatowych (polsko i anglojęzycznych) licealistów i studentów. Nauczyciele i wykładowcy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach w formie obserwacji uczestniczącej. Ocena, zarówno ze strony nauczycieli, jak i studentów i licealistów była bardzo pozytywna. Przy projekcie Galeria Arsenał współpracowała z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii oraz Międzywydziałowym Instytutem Kultury i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

Platforma SEPPO otrzymała w 2018 roku nagrodę the Bett Awards 2018 promującą kreatywność i innowacje w edukacji i w 2017 GEES Education Award za jakość i zróżnicowanie narzędzi edukacyjnych. Platforma jest wykorzystywana w działalności edukacyjno-kulturalnej m.in. w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, USA i Dubaju.

Pilotażowe warsztaty SEPPO do wystawy Anny Zaradny "SOUNDLESS", 2018, fot. Maciej Zaniewski.

mat. od org.

facebook