Dodana: 21 czerwiec 2020 21:04

Zmodyfikowana: 21 czerwiec 2020 21:04

Festiwal muzyczny online WigroSfera 2020. SOK zaprasza

Dwudniowy festiwal muzyczny WigroSfera odbędzie się 26 i 27 czerwca na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. W wydarzeniu kulturalnym możemy uczestniczyć za pośrednictwem konta YouTube oraz Facebooka SOK.

Ilustracja do artykułu wigrosfera logo IG.jpg

WigroSfera to dźwiękowa odpowiedź na naturalną ludzką potrzebę obcowania z naturą i kulturą. Będziemy mogli jej posłuchać 26 i 27 czerwca o godz. 19.30 i 20.30  na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dwa wieczory koncertów transmitowane będą online ze sceny usytuowanej na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry na Suwalszczyźnie.

Idea artystyczna zakłada prezentację klasyki polskiej muzyki oraz najnowsze jej osiągnięcia wykorzystujące nowinki technologiczne. W ciągu dwóch dni odbędą się cztery koncerty, podczas których usłyszymy klasyczne tria smyczkowe Karola Lipińskiego, współczesne dzieła Pawła Szymańskiego i Krzysztofa Pendereckiego, elektryczny kwartet smyczkowy wraz z syntezatorami, muzykę elektroniczną oraz klasyczną wiolonczelę, która dzięki użyciu najnowszych technologii przeniesie słuchaczy w wielowarstwowe połacie najnowszej sztuki. Każdego dnia po koncercie zostaną przeprowadzone i transmitowane rozmowy z artystami. Gościem specjalnym imprezy będzie Paweł Szymański.

Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” oraz ze środków Województwa Podlaskiego. Mecenat nad wydarzeniem objęło Miasto Suwałki. Suwalski Ośrodek Kultury jest Partnerem wydarzenia.

Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku SOK oraz na stronie festiwalu.

Program wydarzenia:

26.06.2020 | piątek, godz. 19.30 | VOYTEK PRONIEWICZ & ROSHKO BROTHERS

Joseph Haydn – Trio londyńskie C-dur nr 1 na 2 skrzypiec i wiolonczelę

Krzysztof Penderecki – Cadenza na skrzypce solo

Karol Lipiński – Trio g-moll op. 8 na 2 skrzypiec i wiolonczelę

26.06.2020 | piątek, godz.20.30 | NEOQUARTET

Paweł Szymański – Cztery utwory na kwartet

Projekt NEO ELECTRIC QUARTET

27.06.2020 | sobota, godz.19.30 | BAROX – ROSHKO BROTHERS

Jan Roszkowski – kompozycje, wiolonczela, koto, elektronika

Adam Roszkowski – skrzypce, sansula, loopy/elektronika

27.06.2020 | sobota, godz.20.30 | RESINA

 

źródło/fot.: Suwalski Ośrodek Kultury

oprac. Cezary Rutkowski

facebook