Dodana: 16 czerwiec 2020 14:10

Zmodyfikowana: 16 czerwiec 2020 14:10

Czytanie performatywne sztuki „Bóg Honor Ojczyzna” Ibrahima Amira na wirtualnej scenie filii Akademii Teatralnej

Honor rodziny splamiony! Córka uciekła z kochankiem od męża i dzieci. Teraz leży w pokoju obok, związana i zakneblowana, i czeka na karę. Kto jednak dokona „zabójstwa honorowego”, aby przywrócić rodzinie należną jej cześć? Ojciec, zdradzony mąż, brat, a może teść? Nikt się jakoś do tego nie pali – stawką jest wszak wieloletnie więzienie. Sprawa się komplikuje, gdy zupełnie niespodziewanie do drzwi puka policja, a wkrótce potem zjawia się, zabity rzekomo, kochanek… To wszystko w szalonej komedii społecznej ze śmiertelnie poważnym tematem w tle.

Ilustracja do artykułu Ibrahim_Amirojczyzna_Bog_Honor_.png

Premiera: 20.06.2020 (sobota), 18:00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej, Filii w Białymstoku. Link do rejestracji czytania zostanie opublikowany 20.06.2020 o godz. 18:00 w poście na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/189696295738214/. Nagranie będzie dostępne przez 48 h, do 22.06.2020 (poniedziałek) do godz. 17:59.

Realizatorzy:
Reżyseria: Krzysztof Ogłoza
Scenografia: Agnieszka Roszkowska
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Występują: Marcin Bikowski, Magdalena Słowik, Izydor Łobacz, Marcin Bartnikowski, Tomasz Frąszczak, Milena Kranik, Krzysztof Ogłoza, Agnieszka Roszkowska

Autor:
Ibrahim Amir – lekarz i dramatopisarz, urodził się w roku 1982 w Aleppo w Syrii, od roku 2002 mieszka i pracuje w Wiedniu. Za sztukę „Bóg Honor Ojczyzna” otrzymał prestiżową nagrodę Nestroya za najlepszą produkcję teatru offowego.

Organizatorzy:
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego (Akademia Teatralna Filia w Białymstoku) we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau
Prawa autorskie reprezentuje ADiT Agencja Dramatu i Teatru

 

źródło: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie 
Filia w Białymstoku 
oprac. Aneta Kursa

facebook